Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4 hónapos kisfiam mellett...

4 hónapos kisfiam mellett milyen segélyt tudok igényelni vagy hol tudom megnézni?

Figyelt kérdés

Gyermekem 03.07-én született.

A GYED-em: 35.000 Ft körül van illetve a családi pótlék: 13.700 Ft


Nem a segélyre hajtottam elszerettem volna menni dolgozni 4 órába (ennyit tudnának vigyázni a kisfiamra) de 1 éves koráig ez nem lehetséges.

Ezért szeretném megtudni hogy van-e mód arra hogy kapjak valamilyen jutattást pluszba hogy egyszerűbb legyen a megélhetés.

Az 5 kerületben lakunk anyukáméknál.


Havi kiadás csak a picire:

Kb. 20 ezer Ft tápszer

Kb. 15-20 ezer Ft pelenka

És még nem volt beteg, se ruhát nem vettem stb és én sem ettem.

De gondolom ez sokatoknak ismerős!


2013. júl. 18. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt a polgármesteri hivatalban tudod megkérdezni. de javaslom hogy beszélj a gyerekorvosoddal hogy írjon fel olcsóbb tápszert mert egy hónapra sok az. én is szóltam mert nekem is kb ennyire jött volna ki 1havi tápszer. irt is fel olyat ami 1hónapban ki 2500ftból.
2013. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltunk 3-4 fajtát és csak a Beba jött be...
2013. júl. 18. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért..

gyerektartást nem kapsz?


Illteve ok ha nem akarsz váltani tápszert.. de akkor is rengeteg a 20e ft rá a fiam is azt ette nekünk max 15e ft volt! a másik opció 6 hós korig ingyen kaphatsz anyatejet!

Vagy kezd el lassan a hozzátáplálást...


pelenka szintén nagyon sok...ha napi 6 pelust veszünk átlagba az heti 42 db azaz havi 100dbnál nincs több és az is ha a drága jön be maximum 10e ft!!!!

2013. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A mi tápszerünk 2235 Ft havi 2,5 dobozt eszik meg ami 4 hétre 10 doboz és már elkezdtem neki adni gyümölcsöt is ami ugyan csak nem olcsó.

A popsitörlő a popsikrém sem olcsó....

A pelus heti szinten ha nem történik baleset akkor 56-60 db-ot használunk 3-as méretet kb 240 db ami a popsitörlő vel és mindennel együtt simán van 15ezer vagy még több.


De amúgy nem ez volt a kérdés mert a gyerek előtt 12 órákat dolgoztam viszonylag jó fizetésért de csak 4 órára voltam bejelentve.

Én tényleg elmentem volna dolgozni de nem lehet így szeretnék valamit igényelni mint szerintem sokan mások...

Ez érthető szerintem!

2013. júl. 18. 18:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Heti kb 2,5 dobozt akartam írni
2013. júl. 18. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyerektartást kérj ha máshogy nem fizet az apa akkor bíróságra kell menni érte.

Gyerekvédelmit talán.

Anyukád nem nyugdíjas? Mert talán azt meg lehetne lépni, hogy lemondod a gyed-et és a nagyi megigényli a agyest te meg visszamész dolgozni.

2013. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt szerettem volna de a gyermek 1 éves koràig nem mehet ő el gyesre sem...
2013. júl. 19. 06:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerektartás!
2013. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!