Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed mellett tíz hónapos...

Gyed mellett tíz hónapos babával, hogyan juthatnék minimális plussz pénzhez?

Figyelt kérdés
oriflame nem jött be. bocsánat, hogy ide írom, de előző kérdésem az egyéb kérdésekből át lett téve a karrier-be, de ott pedig nem jön rá válasz, pláne nem anyukáktól és meg vagyunk szorulva. Bölcsődébe nálunk gondozói díjat kell fizetni,az kb. havi 25-30, és a fizetésem nem sok, tehát ha visszamennék 2-3 hónap múlva, akkor rosszabbul állnánk, mint most, ráadásul a beosztásom miatt sosem láthatnám a gyermekem. nem éhezünk, de jó lenne ha tudnék itthon esetleg valamivel havi pár ezer forinttal többet a kasszába tenni. anyukák, ti csináltok, csináltatok valamit?

2013. júl. 19. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mihez értesz, mi a szakmád, elég nehéz ez nélkül segíteni?
2013. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Marketinges, vendéglátói szakérettségim van. Kommunikációs cég 0-24-es telefonos ügyfélszolgálatán dolgoztam, értékesítéssel, számlázással, hibabejelentéssel foglalkoztam. Word, Excel-hez értek, hobbiból újságírással, blogírással foglalkoztam=foglalkozom.

De a problémám ugye az, hogy a GYED mellett nem dolgozhatok,tehát valami kis itthoni dolog kéne ami legális.

2013. júl. 19. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nem tudom, mennyi az a "minimális" pénz, amit szeretnél összeszedni, de pl. a babának az újszülöttkori szép állapotú ruháit, játékait, csörgőit, projectoros altatóját, mózeskosarát stb. el tudod adni. Akár ismerősnek, akár teszvesz/vatera stb.

Nagyon drágák a babadolgok. Ok, nem fogsz értük annyit kapni, amennyibe kerültek, de annál mindenképpen többet, mint ha a szekrényben állna.

2-3 hónap alatt szép pénzt lehet ebből összeszedegetni, aztán úgyis visszamész dolgozni és normalizálódik a helyzet.

Esetleg a rezsiszolgáltatóknál a le nem járt számlákra kérhetsz 2-3 hónapos kamatmentes részletfizetést- azzal tudsz esetleg trükközni pár hónapig, hogy a bediktálós óraállásoknál írod a tényt magadnak és kicsit kevesebbet mondasz be.- Aztán az első fizetés után visszaállsz a tényre.

Esetleg a rendszeres megtakarításoknál megnézheted, hogy tudsz-e pár hónapos halasztást kérni vagy szüneteltetni a befizetést (pl. nyugdíjpénztárnál, EP-nél 2-3 hónapot ki tudsz hagyni, aztán majd visszapótolod, lakáskasszánál nem annyira, ha valamilyen egyéb megtakarításod van, akkor is megéri átgondolni)

Ilyenek jutottak eszembe gyorsan, minden jót kívánok:

2013. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!