Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mik a feltételei annak, hogy...

Mik a feltételei annak, hogy a férjem menyjen helyettem gyedre?

Figyelt kérdés
Babám 1 éves s én gyesen vagyok vele, férjem 3 hónapja munkanélküli mert megszűnt a cég de 5 évig dolgozott ott.Azt szeretném tudni,hogy ő most elmehet e gyedre helyettem mert én gyesen vagyok 1 éve de ő átvenné tőlem s elmenne gyedre.Lehetséges e egyáltalán,hogy átvegye tőlem s gyedet kaphatna e gyes helyett mert ő dolgozott?Ha lehetséges vannak e kitételek pl. nekem bejelentett munkahelyemnek kell e legyen,hogy átadhassam neki vagy hasonlók?Remélem érthető a kérdésem.

2013. júl. 20. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Férjed ha most nincs munkája akkor a munkanélküli folyósítása alatt kell elmennie gyed-re. Szóval lehet pont lékéstétek. Kap még munkanélkülit?
2013. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Férj nem mehet gyedre. Csak gyesre !

Csak az anyja mehet Gyedre!

2013. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Első válaszoló igen pont lekéstük.Második válaszolónak ezt nem is tudtuk.
2013. júl. 20. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk is ugye ez volt , férjem dolgozott , én sajnos nem legalább is nem annyit amennyit kellett volna ahhoz hogy gyedet kapjak mert ahoz 365 nap bejelentett kell. Én is utána jártam ennek hogy a férjem mehet e gyedre helyettem és védőnő és az kormány ablaknál is azt mondták nem mehet. :(.


33+6 hkm

2013. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elegendő munkaviszonya akkor nem mehet gyed-re pont mint az anya.

De a férfi a kicsi 6 hónapos kora után pont ugyan úgy mehet gyed-re mint az anya.

2013. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a második válasz hülyeség az apa a kicsi 6 hónapos kora után mehet gyed-re is nem csak gyes-re.
2013. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most akkor mi?Nálunk az apa 5 évet dolgozott.
2013. júl. 20. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mehetne ha lenne jelenleg is élő munkaviszonya vagy a munkanélküli folyósítása alatt.
2013. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

...bocsi hogy én meg kavarok, de úgy tudom hogy álláskeresési támogatás ideje alatt nem mehet GYED-re senki. Egyidejűleg nem kaphat GYED-et is és GYES-t is.

Egyébként mehet(ne), olvastam több cikket is erről a neten találhatóak, nézzetek utánna, de ha apa elmegy GYED-re, attól független neked rendezni kell a biztosítási jogviszonyod, ami kötelező jelleggel 6600Ft /hó.

2013. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
....bocsi::: nem kaphat egyidejűleg GYED-et is, és Álláskeresési támogatást is.
2013. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!