Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a szülés idején munkanélkül...

Merrrr kérdése:

Ha a szülés idején munkanélkülin voltam akkor miből fogják kiszámolni a tgyást és a gyed-et?

Figyelt kérdés
2012 február-tól passzív gyed-en voltam az első babámmal majd a 2. baba 2013 májusában született és elmentem munkanélkülire hogy kapjak tgyás-t most júniusban igényeltem tgyás-t de nem tudom hogy a passzív gyed után vagy a munkanélküli után számolják-e a tgyás-t?És hogy a gyed jár-e?
2013. júl. 20. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiből, gyed nem fog járni mivel nincs élőmunkaviszonyod, és a passzív gyed nem örökithető tovább.
2013. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni.De úgy tudom a második babára passzív gyed után csak gyes jár.
2013. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csak gyest fogsz kapni
2013. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a tgyás jár?Mert azt mondták hogy ha elmegyek munkanélkülire akkor ujra járni fog minden azért adtam vissza a passzív gyedet.A tgyás-t meg már elvileg elintézte a munkanélküli de még mindig nem kaptam se választ se pénzt belőle.
2013. júl. 21. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Tgyás igen, az járhat. Alapja elvileg, ami a munkanélküli járadék alapja volt vagy minimálbér.

Gyed már nem fog járni. Passzív gyedet nem tudsz tovább örökíteni.

2013. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!