Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2008 julius óta munkanélkülin...

2008 julius óta munkanélkülin vagyok, előtte 2 éves munkaviszonyom volt. Most 27 hetes terhes vagyok. Szülés után milyen juttatásokra számíthatok, vagy jobb ha apuka megy el a gyerekkel neki mi járna?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A szülés előtti 2 évben ha van 180 napod(munkaviszony)akkor tgyás utána gyed is megillet(jelen szabályok szerint)De csak passzív jogon.2007ben simán megvolt gondolom a 180 napod!
2009. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Várj csak!Újra én vagyok!Mennyi van még az álláskeresési járadékodból?Valahogy azzal kell trükközni!
2009. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok. Én kapom a tgyást is és gyedet is kapni fogom, mert megvolt a 180 nap biztosítottságom. Nekem még 2 éven belül kellett meglennie a 180 napnak, most nem tudom hogy van. Pláne ha Gordonka is elkezd kavarni... :(
2009. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor jár a TGYÁS, ha a szülés előtti két évben legalább 180 nap munkaviszonyod volt. A TGYÁST a szülés várható időpontja előtti 28. naptól is lehet igényelni, de legkésőbb a szülés napjától.

A legjobb neked a -28-naptól igényelni. Kérdés: Álláskeresési járadékot, vagy álláskeresési segélyt kapsz?Nem mindegy. Ha járadékot, akkor a járadék alapját képező jövedelemből számolnak TGYÁS-t, ha segélyt akkor a segélyből számolják. A TGYÁS az 70%, mint a táppénz, tehát ha segélyt kapsz, akkor annak a 70%-a kevesebb mind az alanyi jogon járó GYES. Ha járadékot kapsz, akkor a járadék alapjául szolgáló jövedelmed 70%-át fogod kapni. A TGYÁS 168 napig jár.

A GYED csak akkor jár, ha szülés napján biztosítási jogviszonyod van. Ezzel úgy lehet trükközni, hogy munkaügynél megigényled a TGYÁS-t, és kéred a járadék szüneteltetését. Ha vége a 168 napnek, másnap megint munkaügy és megint járadékra kéred magad. Két nap múlva bemész, és igényled a GYED-et, majd köv nap vissza és megint szünetelteted a járadékot. Így a GYED első napjára el fognak utasítani, utána már másnaptól megkapod a GYED-et. Azért fontos a sorrend, mert ha előbb szünetelteted a járadékot, akkor megszűnik a biztosítási jogviszonyod, és nem fogod megkapni a GYED-et.

Bővebben az alábbi fórumon olvashatsz. Célszerű sok oldalt visszaolvasni, mert nagyon sok hasznos dolgot tudhatsz meg onnan!


[link]

2009. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!