Kaphatok-e így GYED-et?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Három éve részmunkaidős pedagógusként dolgozom, ebből első évben heti 4 órát, utóbbi két évben heti 8 órát dolgoztam. Már egy éve váltani szerettem volna, de nem volt másik munkalehetőségem. Most adódott, sokkal jobban is szeretem, mint a tanári állásomat, ráadásul háromszor annyit keresek, de a főnököm nem hajlandó bejelenteni.


A GYED-et, úgy tudom, a munkabér alapján számolják, de a pedagógusbérem az kemény 36.000 Ft havonta (nettó).Volna pár kérdésem ezekkel kapcsolatban:


- Erre a pedagógusi béremre járna-e egyáltalán GYED, vagy ez annyira kevés, hogy ebből nem tudnának még GYED-et sem számolni?


- Ha mégis számolnának, akkor (mivel tudtommal a fizetés 70 %-a a GYED) kapnék havonta durván 25.200 Ft-ot? Vagy a bruttó bér alapján számolnák, és akkor meg olyan 40.000 Ft-ot kapnék?


- Ha tényleg rendesen gyűlölöm már a tanári állásomat, őrültség lenne-e felmondanom? (A másik munkámat imádom).


- Mindenképpen bejelentett munkaviszony mellett kellene teherbe esnem a GYED-hez, vagy az számít, hogy előtte két-három évig hány napot dolgoztam, tehát akár fel is mondhatnék?


Kérlek, ne írjatok ilyeneket, hogy nézzek utána, mert ha lenne időm, utánanéznék, de én koncentráltan szeretnék mindezekre a kérdésekre válaszokat kapni tapasztalt, a témához értő emberektől (annál is inkább, mert bő egy hónap múlva iskolakezdés, és valamit addigra lépni szeretnék) Köszönöm a válaszaitokat előre is!



2013. júl. 22. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! GYED-re akor vagy jogosult, ha bejelentett munkaviszonyod van, aminek a szülés idején is élnie kell. Minden bérből tudnak GYED-et számolni, a kérdés csupán annyi, hogy nem jössz-e ki jobban eleve a GYES-sel. A GYED valóban 70%, amit a bruttó bérből számolnak, ebből vonnak SZJA-t és 10%-os nyugdíjjárulékot.

Tehát ha felmondasz, és nincs másik bejelentett állásod, akkor csak GYES-re leszel jogosult.

2013. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!