Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekem az lenne hogy menyi idő...

Nekem az lenne hogy menyi idő után kapnék rendesen tgyást mint mikor az első fogant meg mert akkarunk második babát csak nem tudom pontosan menyi ledolgozot idő után jár? Egyébként 6éve vagyok a cégnél! Kőszi válaszaitokat!

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyk az a cég,aki ilyen helyesírással alkalmazott,de becsüld meg,az tuti!!!
2013. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jelenleg is van élő munkaviszonyod akkor bármikor.
2013. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 biztosított napnak a tgyáshoz és gyedhez, illetve a szüléskor is biztosítottnak kell lenni. Neked járna, hiszen 6 éve dolgozol.

A tgyás a bruttó átlagbér 70%-a és 168 napig jár, csak SZJA-t vonnak belőle.

A gyed szintén a bruttó átlagbér 70%-a, de adó mellett nyugdíjat is vonnak belőle, a gyerek 2 éves koráig jár.

Ha terhes leszel a második a babával, de nem mész vissza közben dolgozni, akkor a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és a gyed alapja is, persze a munkahelynek még fent kell állnia.

Ha esetleg gyesbe szülöd a 2. babát és több mint 6 hónapja vagy már gyesen, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.

2013. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most márciusban mentem vissza dolgozni mert kénytelen voltam de most szeretnénk másodikat vagyis még csak 5honapja dolgzom a gyes lejárata utána!
2013. júl. 23. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Járni fog tgyás és gyed, a bruttó átlagbéred lesz az alap.
2013. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!