Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen feltételek alapján jár...

Milyen feltételek alapján jár idén vagy jövőre tgyás és gyed?

Figyelt kérdés
Ha 2014 elején szülök, akkor melyik évet nézik ? Számitanak a bérezett napok , és a táppénzen lévő napok száma? Csak mert mindenhol úgy olvasom hogy 180 bérezett nap kellene de ez is csak pénz összegét befolyásolná, mert ha esetleg nincs akkor a minimálbérhez mérnék. Nekem idén 167 bérezett napom van de ezen felül máig és él a munka viszonyom csak táppénzen vagyok. Ha nincs 180 bérezett napom idén , mert eljöttem táppénzre, vissza hivhatnak x időre dolgozni?
2013. júl. 27. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 2014 elején szülsz, az ellátások alapja a 2013-ban elért jövedelmed lesz. Mivel nincsen 180 bérezett napod, a tgyás alapja max. a minimálbér kétszerese lehet (ha ezt a tényleges, 167 napra kapott béred nem éri el, akkor az a bér az alapja). A gyed alapja ugyanez lesz, mert azért nincs meg a 180 nap, mert táppénzen vagy.

Nem hívhatnak vissza dolgozni csak ezért.

2013. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem , én is igy látom , csak hogy a főnököm üzent hogy le kell dolgoznom 3 hetet mert különben nem jár majd semmilyen juttatás. Ki vagyok akadva rajta semmit értek már akkor. Az befolyásolhat valamit hogy a két munka viszonyom közt volt

4és fél hónap szünet? Mert én a szülést megelőző két évet úgy értelmezem hogy 2012-2013 -ban kell 365 nap és nekem ez elvileg meg van , az előző munkaviszonyom 2011.11.18-tól 2012.08.26-ig, igy gondolom hogy akkor 2012 januártól nézik és nem számit hogy 2011-ben kezdődött a munkaviszony. Most pedig 2013.01.14-től él a munka viszonyom, június 25-től pedig táppénzen vagyok. Bocsi ha kicsit hosszú ás bonyolult de remélem érthető volt és tudsz még egy kicsit segiteni :) Köszi

2013. júl. 27. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A biztosítotti időnek nem kell folyamatosnak lennie, így neked bőven meglesz a 365 (jóval több is) nap. A főnököd téved, mert a 180 bérezett nap hiánya a jogosultságot nem érinti, csak az alap meghatározásánál számít.


Sokan keverik amúgy a biztosításban töltött napot a bérezett nappal, de attól még nincs igazuk :)

2013. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is ezen a véleményen vagyok , majd hétfőn kiderül mért van ez az egész, nem is hallottam még ilyenről hogy egy kismamát vissza rendelnek dolgozni úgy hogy minden stimmel, legalább is nagyon úgy tűnik. A másik meg , tudtommal az nem kap semmi ellátást akinek nincs élő munkaviszonya, és elég biztositott napja.
2013. júl. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!