Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen másodikat (/édességet?...

Milyen másodikat (/édességet? ) készítsek az alábbi tervek és feltételek alapján? (kreatív válaszok? )

Figyelt kérdés

Én ugyanis nem vagyok valami kreatív a konyhában sajnos.

Egyedül lakom nyáron külföldön (tehát túró itt nincs, igazi tejföl sem) és csak rezsóm van, se mikró, se sütő.

A terv:

Ma készítettem gyümöcslevest, úgy tervezem, hogy elég lesz mára meg hnap-hnaputánra is akár. Ma másodiknak salátát és olaszos burgonyát fogok enni (ez ilyen félkész kaja), holnap tésztát, holnapután (hétfőn) meg készítek paradicsomos káposztafőzeléket, ami szerintem még keddre is elég lesz, kedden porleves hozzá, szerdán pedig zöldséglevest készítek, és hozzá pudingot, de csütörtökre még marad a levesből, viszont nem tudom, hogy mit egyek hozzá? Valami édesség lenne jó, de ha egyszerűen elkészíthető másmilyen ételt ajánlotok, azt is megköszönöm :)



2012. aug. 4. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Császármorzsát serpenyőben, rezsón is tudsz készíteni.
2012. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
palacsinta?
2012. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valamai kreatív ötlet, de tejberizst is tudsz főzni, sok gyümölccsel, lehűtve finom.
2012. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jaj de jó ötletek, köszönöm :)

Mindenkinek megy a zöld mancs!

2012. aug. 4. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Cukros, vaniliás tojásban megforgatott , majd olajban kisütött bundáskenyér (zsemle) fahéjas szórással, vagy lekvárral.
2012. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy nagyon szép tálat, lehetőleg üvegtálat. Annak az aljába pakolj szépen egymás mellé tejbe forgatott babapiskótát, vagy hasonló kekszet, ami arrafelé kapható.

Készíts el egy zacskó pudingot, a kedvencedet, de ne túl sűrűre. A kész pudingból önts a piskótára, kend is el jól. Erre tegyél apróra kockázott gyümölcsöt, barackot, banánt, sárgadinnyét, vagy akár reszelt almát szépen elterítve. Jöhet a következő réteg tejbe forgatott piskóta, majd ismét egy réteg puding, stb... amíg van hozzá anyagod, és amíg van hely a tálban. Hagyd kihűlni (hisz a pudingot még forrón öntöd, gyorsan is kell dolgozni, hogy ne dermedjen meg közben), lehetőleg tedd is hűtőbe 1-2 órára, akkor szépen lehet majd szeletelni.


A világ legegyszerűbb, de ha jól csinálod, a legmutatósabb desszertje is!!! Akár vendégek elé is teheted, mert egyszerűségét pótolja az íz és a gusztusos küllem. :)

2012. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szilvásgombóc vagy derelye joghurtos-vaniliás szósszal vagy hideg vaniliafagyival

palacsinta gyümölcskocsonyával, vaniliafagyival

tejberizs vagy gríz fahéjas cukorral, barackkal

mákos vagy dióstészta

de tudsz csinálni mazsolás almás rizst párolt gombás csirkével, pörkölt tésztával, húsgombóc paradicsomszósszal, krumplipüré rántott vmivel, tarhonyáshús, paprikáskrumpli, krumplifőzelék fasírttal, káposztástésztát is

2012. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!