Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Idén január 14-től dolgozom,...

Idén január 14-től dolgozom, július 1-től táppénzen vagyok, akkor nekem idén nincs meg a 180 bérezett nap? Vehetik alapul a akkor a 2012-évet?

Figyelt kérdés
Igy hogy fogják számolni a tgyásomat ha 2014- ben szülök? Igy is jogosult vagyok rá ha végig be leszek jelentve szülésig és utána is?
2013. júl. 28. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs előző munkahelyed?
2013. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, 2012-t nem számítják már bele, max. az igénylést megelőző év január 1-ig mennek vissza bérezett napot keresni - tehát neked akkor számítana bele 2012, ha még idén kérnéd a tgyást.


Ha jövőre kéred, akkor a 180 bérezett nap híján a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, vagy ha a szerződés szerinti béred kevesebb, akkor az, a gyed alapja meg a kedvezményszabály miatt ugyanez. Ha él a munkaviszony igényléskor (pl. táppénzen vagy szülésig), és megvan a 365 nap szüléstől visszafelé számított 2 éven belül, akkor járni fog, mind a tgyás, mind a gyed.

2013. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De volt előtte is, 2011 nov. közepétől -2012 aug-ig.
2013. júl. 28. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, nem lesz 180 bérezett napod. Mivel a 2 munkahely közt több mint 30 nap telt el, így az előző munkahely keresetét nem fogják nézni a tgyás és gyed számításánál, az új törvény szerint meg egyáltalán nem is számítható bele az előző munkahely keresete.

Mikor szülsz?

Legalább július 14-ig kellett volna dolgozz, hogy bruttó átlagbért számoljanak.

Így a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyed alapja.

2013. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm .
2013. júl. 29. 18:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha megoldható, akkor még visszamehetsz dolgozni.

Én február 27-re vagyok kiírva, de a szülés előtt 28 napig szeretnék dolgozni. Ha nem veszélyeztetett vagy, akkor inkább dolgozz, ha több gyedet szeretnél, mert az átlagbérbe beleszámít a prémium, pótlékok is.

2013. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!