Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

A gyedet az kaphatja meg aki "egy évnél hosszabb ideig, nappali tagozaton végzett közép-és vagy felsőfokú tanulmányokból 180 naptári nap. De a tanulmányok mellett minimum 180 nap munkaviszonnyal is rendelkezni kell. " ez igaz?

2013. júl. 29. 10:27  Privát üzenet  

A válaszok
Ha hivatalos, hatályos törvényben olvastad, akkor miért kételkedsz?

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2013. júl. 29. 10:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ezt egy oldalon olvastam de megnéztem egy Kormányablak nevű oldalon ott ilyenről szó nincs.

# 2/10Időpont 2013. júl. 29. 10:33 Privát üzenet
De, pedig így van. 180 nap egyetem és legalább 180 nap munkaviszony. A gyed, és azt megelőzően a tgyás igényléséhez kifejezetten erre a célra kiadott hallgatói jogviszony igazolást kell mellékelni. Saját tapasztalat nem is olyan régről.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2013. júl. 29. 10:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

hát de ha én most érettségiztem és még nem dolgoztam akkor én mit kapok ha szülök egy gyereket?

# 4/10Időpont 2013. júl. 29. 10:43 Privát üzenet
Ebben az esetben gyest fogsz kapni és családi pótlékot.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2013. júl. 29. 10:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és a gyest a gyermek megszületésétől mennyi ideig?

# 6/10Időpont 2013. júl. 29. 10:47 Privát üzenet
A gyes a gyerek 3 éves koráig jár, de ha ezt már megtaláltad a teljes szöveget nem értem, hogy mit nem értesz?

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2013. júl. 29. 10:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

csak szeretném biztosra tudni azért van ez az oldal,hogy megkérdezhessem

# 8/10Időpont 2013. júl. 29. 11:00 Privát üzenet
Hát a gyes csak 25600ft

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2013. júl. 29. 11:07 Privát üzenet
gyest a pici 3éves koráig + a családit az összesen kb 37800ft szóval nem sok. ja és szülés után egyszeri anyaságit is kapsz ami 64500ft.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2013. júl. 29. 12:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha anglisztika szak mellett rendelkezem német és francia felsőfokú nyelvvizsgával és emellett elvégzek valami nem nyelvi (talán gazdasági, jogi) szakot, akkor nagyobb eséllyel...
Szerintetek mennyi idős korban illik gyereket vállalni és a a mai világban hány éves korig, hány csemetét vállalnátok be? Felsőfokú végzettség után, de nem túl sok kereset...
Angol felsőfokú mellett mit érdemes tanulni?
Az angol emelt szintű érettségi mellett a felsőfokú nyelvvizsgát már nem veszik figyelembe?
Ha egyetem nappali képzése mellett elkezdek tanulni egy felsőfokú szakképesítést adó OKJ-t, akkor arra külön levonják a 4 félévet az államilag támogatottból?
Turizmus-vendéglátás (alapszak) mellett elkezdhetek-e egy felsőfokú szakképzést? ()

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!