Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkahely felmondhat, ha a...

A munkahely felmondhat, ha a gyerek betölti a 2. életévét, azzal az indokkal, hogy a GYES-t a MÁK-tól igényeljem?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok,még aug.15-ig,de nem tudom,hogy maradok-e munkaviszonyban és úgy kapom a GYEST ,vagy felmondanak.

Úgytudom,nem mondhatnak fel,a gyerek 3 éves koráig,mert felmondási védelem alatt vannak a kismamák a gyerek 3 éves koráig.

Ha rosszul tudnám,akkor járna nekem végkielégítés?

2004 óta vagyok a cégnél,és 2009 januártól GYED-en vagyok?Ha igen,akkor mennyi jár 2 hónap?

Mire figyeljek oda,ha mégis felmondanak bármilyen ürüggyel?köteles vagyok aláírni?


2013. júl. 29. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha te gyes-en vagy nem mondhatnak fel. Ha visszamész dolgozni onnantól pedig bármikor felmondhatnak.
2013. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Maradhatsz munkaviszonyban amíg gyesen vagy. A gyest mindenképp a MÁK-tól kell igényelni. A munkahelyen fizetésnélküli szabin maradsz, amíg gyesen vagy nem rúghat ki, addig védett vagy.

Ha gyes lejárt és kiveszed a szabikat akkor felmondhat, de mindenképp fel kell ajánljon neked munkalehetőséget, amit vagy el tudsz fogadni vagy nem. Ugye, ha valakit nem várnak vissza, annak úgy is megtalálják a módját, hogy végül felmondás legyen a vége.

Tehát, leghamarabb csak a szabadság alatt mondhatnak fel neked.

2013. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha a cég mond fel neked, akkor jár végkielégítés, kivéve, ha a cég csődöt jelent, akkor nem köteles fizetni végkielégítést, mert ugye nincs miből neki "elvileg".
2013. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha gyesen leszek,akkor kérhetem az eddig felgyülemlett szabadságok kifizetését egyösszegben anélkül,hogy megszűnne a munkaviszonyom?
2013. júl. 29. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, csak ha lejár a gyes. Vagy, mikor lejár a gyed, akkor kéred a szabi letöltését, majd ha letöltötted, akkor mész gyesre.

Akkor fizetik ki a szabit, ha felmondanak vagy visszamész dolgozni és a munkáltató belemegy abba, hogy a gyed vagy gyes lejárta után rögtön munkába állsz és ő kifizeti ilyen esetben a szabit egy összegben.

2013. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de ha a szabit kezdem el letölteni és onnan megyek gyesre,(számomra így lenne a legjobb variáció)akkor viszont már kirúghat a szabadság alatt,mert az már olyan ,mintha dolgoznék, nem?
2013. júl. 29. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Sajnos a szabi alatt nem igényelheted a gyest, ha több mint 30 órás voltál. Így szabi alatt nem vagy védve. De a szabikat a gyes lejárta után is kiveheted, nem kötelező gyed után. Így, ha gyed után rögtön gyesre mész, akkor még védve vagy.
2013. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés az előzőekhez: szabadságot pénzben megváltani( kifizetni) csak a munkaviszony megszűnésekor lehet. Azaz ha visszavesznek GYES-ről vagy GYED-ről, akkor azt ki fogják adni, nem pedig kifizetni.


Anyagilag úgy tudsz segíteni magadon, hogy a GYES időszaka alatt ( maradsz a jelenlegi munkáltatónál fizetés nélküli szabin) heti max 30 órás munkát vállalsz valahol máshol ( vagy otthoni munkát időkorlátozás nélkül).

Ez teljesen legális, és így nem szűnik meg a felmondási védelem annál a cégnél ahonnan most eljöttél f. n. szabira.

Volt rá példa hogy valaki a másodállásában olyan sikeres lett, hogy utána ott maradt, mivel a régi céghez meg egyébként sem vették vissza a GYES lejártát követően.

2013. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!