Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
3,5 éves a kislányom. 2 éves kora óta jár bölcsibe, azóta kész katasztrófa amin átmegyek lelkileg! Külön költöztünk anyukáméktól, pont akkor, mindenki dolgozik, senki nem tud segíteni. Egyfolytában beteg, fél hónapokat otthon vagyok vele. Ezért már el is veszítettem a karrieremet jelentő munkahelyemet. Nemrég találtam egy új munkahelyet, csak 4 órába mertem elhelyezkedni (pedig anyagilag elég gáz) hogy talán úgy nem olyan kirívó ha sokat hiányzom...de a belső feszültség csak egyre nő. A család másik fele folyamatosan szekál, h más is meg tudja oldani, én miért nem tudom a 8 órát, fontos lenne, hogy besegítsek a páromnak. Teljesen depressziós vagyok, egy 1 méteres gyerek uralma alatt érzem magam, teljesen kiszolgáltatottnak, be vagyok itthon csavarodva, úgy érzem nem vagyok munkaképes, teljes értékű ember :( Ti hogy oldjátok meg, vagy mit tegyek szerintetek?

2012. nov. 5. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
1 méteres gyerek uralma alá kerültél mert szegény gyerek betegeskedik? ezt remélem nem komolyan irtad.
2012. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
na akkor ahhoz mit szólnának a rokonaid, h én nem is dolgozom??? a fiam csak délig hajlandó oviban maradni, nem alszik ott. emiatt én nem tudok dolgozni menni, ja, meg senki nem tudna rá vigyázni, ha beteg. barátok mind melóznak, apukám már nem él, anyukám dolgozik, dédszülők idősek, a párom dolgozik, ráadásul külföldön, esélye nincs táppénzre menni a gyerekkel, ahány napot hiányzik, annyira nem kap fizut. másik nagyszülők külföldön élnek. 4 órában mehetnék dolgozni, hha találnék vmi helyet, de nem találok lassan fél éve. ez van. én is szeretnék aktív személy lenni, aki dolgozik, tesz vmit azért, h előrébb jussunk, de perpill. kivitelezhetetlen.
2012. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fúj de utálom ezt a mondatot: "Más is megoldotta valahogy!!!"

Ja..valószínűleg ugyan olyan segítséggel..na mindegy.

Hát figyelj.Első körben, ez egy ilyen dolog.A gyerek betegséggel nem lehet mit csinálni.Aki gyermeket vállal annak ezzel tisztában kell lennie.Én a 22 hónapos lányom mellett csak hétvégén tudok dolgozni (azt is már csak 2 hétig, mert aztán meg szülök), mert párom hétköznap dolgozik.Örülhetek, hogy ez a munka van egyáltalán.Szerintem te is egyenlőre örülj neki, hogy valamit azért tudsz dolgozni.Gyerek mellett egyébként is nehezebb, és a munkáltatók sem szeretik pont a kiszámíthatatlanság miatt.

És nem azért leszel te teljes értékű ember, mert "jó" munkahelyed van, hanem attól, hogy tisztességesen neveled a gyereked.Most már anya vagy, és sokkal több dologgal kell megbirkóznod.Emiatt ne keseredj el.Majd ha suliba megy a gyereked, vagy valamikor később még biztos lesznek lehetőségeid az életben, de ezt az időszakot ki kell bírni..

2012. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. még annyit elfelejtettem, hogy azért vállaltuk, mert szerettünk volna gyereket és ez ezzel jár. anyuka kiesik 1 időre. nekem igazán az fontos, h ő megfelelően fejlődjön testileg és lelkileg és ehhez áldozatokat kell hozni, ez így van rendjén.
2012. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, más is megoldja. Tudod hogyan? Ovi előtt beadja a kapuban a gyógyszert, aztán beadja a beteg gyereket.

Vagy: nagymama, szomszéd néni, szitter pénzért vigyáz rá. A család szekálódós fele, amennyiben nem hajlandó vigyázni a gyerekedre, befoghatja a száját. Mert más úgy oldja meg, hogy nem szekál, hanem segít. Nekem fél év múlva kell visszamennem dolgozni, de a két fiam felváltva beteg, egy hónapból 3 hetet. Komolyan, sírnivaló. 2 és 4 évesek, ebben a korban vannak, hogy mindent elkapnak.

2012. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:'( hát köszönöm szépen. igazából teljesen kivagyok, csak azért írtam. Nagy a nyomás anyagilag, meg rokon fronton és fontos lenne legalább egy kicsit besegítenem...azt persze lehetne és azt vágják a fejemhez, hogy miért nem vigyáztatom valakivel. De a hideg ráz attól, hogy idegennel legyen betegen. Ráadásul egy csomó pénzért. Ilyenkor rám van szüksége!
2012. nov. 5. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!