Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 21 éves vagyok és 3 hónapos...

Évi1992 kérdése:

21 éves vagyok és 3 hónapos terhes leszek. Érettségivel rendelkezek, tanultam még szakácsnak meg eladónak de nem fejeztem be. Ausztriában szeretnék szülni és élni! Mi szükséges ahhoz haz ottani juttatásokat megkapjam?

Figyelt kérdés
A tesóm párja már fent van és hamarosan mi ismegyünk utána az én párommal meg a tesómmal! Németül jól beszélek.

2013. júl. 30. 14:12
 1/9 sumergo ***** válasza:
az ottani ellátásokhoz ottani munkahely kellett volna. Bár olvastam valami olyasmit, h valami minimális juttatás jár akkor is, ha nem volt munkaviszony, de ehhez meg minimum ottani állandó lakcím kell, de lehet, h állampolgárság is. (vagy férjnek ottani munkaviszony) A semmire nem hiszem, h kapni fogsz ellátást. Ha így lenne, már jópáran elköltöztek volna oda, nem részletezem, h kik.....
2013. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkavégzés. Itt nincs alanyi jogon járó juttatás, csak ha dolgoztál előtte.


Ha a párod dolgozni fog, ő majd tud igényleni pár dolgot, de ez önkormányzatonként eltérő, érdeklődjetek utána.

2013. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha előtte nem dolgztál ott, azt hiszem két évig, akkor nem jár semmilyen juttatás.
2013. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A párom az dolgozni fog! A tesom párja segít nekünk! Ő 4 éve van kint mint szakács! Am 8 hónapos korig lehet dolgozni nem?!
2013. júl. 30. 14:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet tovább is, de itt sem nagyon vesznek fel terhes nőket :-(


Házasként több dolog jár a párodnak és egyszerűbb az ügyintézés is egyébként.

2013. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt megszületik a picike addigra már házasok leszünk! Am még nincs nagy pocim nem látszik h terhes vagyok! És mi van akkor ha nem mondom meg mindjárt az elején h terhes vagyok?! És ott a terhestanácsadás hogy menne?
2013. júl. 30. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a gáz,h úgyis ki fog derülni pár hónap múlva,és a munkáltató sem hülye, rájön,h te már terhes voltál,akkor amikor ő felvett téged! Rosszabbul jársz szerintem,ha nem vagy őszinte!
2013. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ismerőseidet kéne megkérni, hogy egy hivatalban érdeklődjék ezt meg. Azért csak ott vannak már 4 éve jobban eligazodnak rajta. Sajnos ha már 3 hónapos vagy akkor maximum 5 hónapnyi munkaviszonyt tudsz produkálni úgy, hogy amennyiben az első perctől munkát kapsz... Én úgy gondolom, hogy ennyi idő kizárt, hogy elég legyen bármiféle juttatáshoz. Illetve a munkavállaláshoz szükséges egy állandó lakcím. Ez akkor lehetséges, ha a testvéredék tulajdonában áll az ingatlan és ők oda bejelentenek titeket.

Én úgy gondolom, hogy csak abban az esetben reális elutaznotok odáig, ha nem akkor kell munkát keresnetek, hanem már úgy mentek, hogy protekcióval ez a része el van intézve.

Ha nem, akkor néhány százezer ft szükséges lesz azt a néhány hónapot átvészelni amíg munkát nem kaptok. Viszont én kizártnak tartom, hogy ennyi idő alatt sikerül valamilyen juttatási kategóriába bekerülnöd. Így akkor van értelme az egésznek, ha a párod olyan munkahelyet kap amiből el tud tartani titeket külföldön.

Amennyiben nem lesznek meg a papírjaid így félő, hogy a terhesgondozás és az orvosi ellátásért neked külön kell majd (nem keveset) fizetned. Így az is megfontolandó, hogy ha nagyon nincs pénzetek akkor a párod menjen ki dolgozni amíg a kicsi megszületik és később amikor már minden adott lesz akkor utána mentek.

Igazából üres zsebbel egyik országban sem lehet felelős gyermekvállalásra számítani, de nyilván a saját országodban több lehetőséged van a szociális támogatások igénylésében mint egy vadidegen országban amihez papíron az ég világon semmi sem köt.

2013. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2013. júl. 30. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!