Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Juniusban lejárt a GYED-em....

Juniusban lejárt a GYED-em. Megigényeltem július 2-án. Mikor kapok pénzt? Részletek lent, mert hosszabb.

Figyelt kérdés

Nem tudtam,hogy a gyest már nem a munkáltatóm fogja folyósítani. Junius 10-én töltötte a kislányom a 2 évet. Július 2-án hívott fel a pénzügyes a munkahelyemről,hogy megigényeltem-e. Akkor gyorsan ügyfélkapun kitöltöttem a papírt és elküldtem a iratok másolatát is. Erre kaptam múlt pénteken egy levelet,hogy átadták a Magyar Államkincstár Győr-Moson-Sopron megyei osztrák-magyar ügyosztályra,mert beikszeltem,hogy a férjem ausztriában dolgozik. Ilyenkor is 30napos az átfutási idő? Még nem igényeltük meg a családi pótlékot sem Ausztriából. A MÁK-nál azt is mondták,hogy igényelhetünk kintről gyes különbözetet. Erről sem tudtam,de miután utána olvastam,tényleg lehetséges.

Múlt hónapban is csak nagyon kevés pénzt kaptam,mert 10 napra járt még a Gyed. Mikorra várható,hogy esetleg küldenek pénzt? Ebben az esetben mennyi az átfutási idő?


2013. aug. 1. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A különbözet átfutási ideje az fél év, 1 év is lehet

Barátnőmnek 10 hónap volt.

2013. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Azt tudom,hogy hosszú folyamat a különbözet átfutási ideje. Én arra gondoltam,hogy Magyarországról mikor utalnak GYES-t. Vagy emiatt ennek is kitolodik az ideje? Az ügyfélkapuban a mai dátum van az ügyintézés végének feltüntetve, mert ma jár le a 30 nap. Ebben a hónapban se várjak Gyest?
2013. aug. 1. 07:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a mostani utalásban benne kellene legyen az elmaradt gyessel együtt a mostani is. Persze lehet, hogy nem, de gyest szoktak hóközben is utalni. Reméljük, holnap a számládon lesz.
2013. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig még nem kaptam semmit :( De szerintem nem is fogok,mert határozat sincs még. Addig meg nem hiszem,hogy utalnának.
2013. aug. 2. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a mai napig nincs határozatom arról, hogy megállapították, csak arról, hogy lejárt :) De ha ma nem kaptad meg, akkor még utalhatnak, a MÁK szokott hóközit küldeni.
2013. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban sem kaptam :(
2013. szept. 14. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket és kérj magyarázatot.
2013. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!