Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Várhatóan 2013. július végén,...

Várhatóan 2013. július végén, augusztus elején születik a második babám, a lányom 2. szülinapja után. Mi lesz a tgyás, gyed számításának alapja?

Figyelt kérdés
Jobban járok, ha visszajelentkezem dolgozni, kiveszem az összegyűlt szabimat, aztán eljövök táppénzre? Az első bébivel veszélyeztetett terhes voltam, nem tudom, ez számít-e.
2012. nov. 12. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

még nem is tudod hogy terhes vagy de már a tgyás gyed érdekel?kb 4 hetesen?bocsi de ledöbbentem.

Szerintem jobb ha kiveszed a szabid+ táppénz ha télleg terhes vagy. Munkatársam igy csinálta mert igy többet kap.Mondjuk ő mingyárt szül még kb 1,5 hónap

2012. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hónapok óta foglalkoztat a kérdés(még mielőtt néhány pozitív tesztem lett volna),szeretnék tisztában lenni a szabályokkal.Nem értem mi ezen megdöbbentő.Ha bármit tehet az ember,hogy évekig kicsivel is több pénzt kapjon,szerintem tegye meg. Köszi a választ.
2012. nov. 12. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Akár egyből táppénzre mégy, akár előbb kiveszed a szabijaidat, az ellátások összege nem változik.


A tgyás alapja a minimálbér kétszerese, de ha a szerződéses béred kevesebb volt, akkor az (ha egyből táppénzre mégy).

Ha meg előbb szabira mégy, akkor a szabi alatti béred lesz az alapja, de ugyanúgy a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet max, tehát igazából mindegy.


A gyed alapja a kedvezményszabály miatt meg a korábban kapott ellátás alapjával egyezik majd meg, ergo ugyanaz lesz az alapja, mint a tgyásnak.

2012. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ha mindegy, hogy visszajelentkezem-e állományba, vagy nem, akkor nem jelentkezem. Azt keresem, hogy ha már a lányommal gyesen vagyok, alacsonyabb-e a tgyás v gyed alapom, mintha a bérem alapján állapítják meg. A bérem magasabb, mint a minimálbér kétszerese. Ha a második szülinap előtt szülési szabira tudok menni, akkor már tgyást kapok, az nem a mostani gyed alappal megy? Köszi a választ.
2012. nov. 13. 07:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, a tgyás számítása nem így működik, annál nem a korábban kapott ellátást veszik figyelembe, hanem mindenképpen a minimálbér kétszeresét (vagy kevesebbet, ha a bér kevesebb).


Ezt nem érinti sem a gyes, sem más, egyedül csak a 180 bérezett nap változtatna rajta.

2012. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és a gyed alap csak akkor lesz gyes miatt kevesebb, ha az igénylést megelőző évben 6 hónapot meghaladóan vagy gyesen.
2012. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1es vok.Bocsi, de tényleg azért döbbentem meg, mert szörnyű dolognak tartom hogy odáig jutott a világ, hogy ilyenen kell agyalni mikor az ember még csak tervezi a családot..Beárnyékolja a babavárás gondolatát....:(
2012. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!