Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megéri főállásu anya lenni...

Megéri főállásu anya lenni milyen támogatásokra lennék jogosult?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kisfiam és egy 12 hónapos lánykánk
2013. aug. 7. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

főállású anya 3 gyerekkel lehetsz és gyakorlatilag a gyes összegét kapod a legkisebb 8 éves koráig, ha addig a legnagyobb nem tölti be a 18-at

csak a pénz miatt nem éri meg, ha amúgy szeretnél három lurkót, akkor hajrá

2013. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem nem nagyon szeretnénk, csak nézni kell a lóvét is szerintem!

Hát kiszámoltam ,kapnék 73.párszáz forintot, meg apa ugy tusom adómentesen a fizuját na az ugy nem rossz

2013. aug. 7. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen, 3 vagy több gyerek esetén lehetsz főállású anya, vagyis mehetsz gyetre.

A gyet összege megegyezik a gyes összegével, nettóban 25.650 Ft. Ezt a legkisebb gyerek 8 éves koráig kapod vagy míg a legnagyobb be nem tölti a 18-at, amelyik hamarabb bekövetkezik.

Gyet mellett is heti 30 órát lehet dolgozni.

Ha párod nagyon jól keres, hogy te otthon tudj maradni a gyerekekkel, akkor szerintem megéri, a gyerekek miatt is. De úgy számolj, hogy 3 gyerekkel, miután lejár a gyeded (ha kapsz), a havi összes bevételed csak 73.650 Ft.

Viszont a gyerekeid féláron ehetnek az iskolában, óvodában, 90% kedvezmény a vasúton, ha mind a 3 gyerekkel utazol, ingyen tankönyv. Nagyobb családi adókedvezmény. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,
2013. aug. 7. 12:27
 5/9 A kérdező kommentje:

Ápolónő vagyok és ha lejár a gyedem a kislányommal közölték hogy csak 12 órában tudnak ugyanugy foglalkoztatni én meg mondtam hogy az érdekes lesz hogyan fogom csinálni mivel segítségem nem lesz csak a párom akkor nem tudom majd 12 órában ki fogja a gyerekeimet ellátni!!

Közölték a melóhelyemen hogy igen a 3 gyerekes ápolónőknek engedélyezett a 8 órás munkarend !

Kicsit kiakadtam hogy hát ez fa.....a hogy ez megy ebben az országban hogy nem engedik a 8 órát ,mert nagyon szívesen visszamennék de csak is 8 órában!!

de nem baj beszélgettünk az urammal és ugy is szerettünk volna még egy babát és akkor majd dolgozhatok 8 órában és igy minden meg lesz oldva!

2013. aug. 7. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szeretnétek a 3. babát, akkor hajrá. A párod valóban elég sok adókedvezményt kaphat a 3. baba után. (illetve a magzat 90. napos korától). De azt ne hagyd figyelmen kívül, hogy ez csak adókedvezmény. Tehát vedd figyelembe, hogy mennyire stabil a párod munkahelye, be van-e jelentve...stb. Amit pedig még vegyél számításba az az, hogy közelednek a választások. A jelenlegi családtámogatási rendszer igaz most, de nem biztos, hogy ez lesz mondjuk 2 év múlva is. Lehet jobb is, de sajnos lehet rosszabb is.
2013. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pirospöttyöslabda1 válasza:
13%
Arra gondoltatok, hogy a gyerek 18 éves kora után lesz csak igazán költséges? Ha egyszerre 2 gyermeketek is egyetemre jár majd, akkor tuti rámegy a gatyátok is. Lehet úgy is gondolkodni, hogy messze van az még, meg hogy majd dolgozzon. De lesz szívetek egy 18 éves, kitűnő tanuló, ambíciókkal rendelkező gyereket elküldeni dolgozni ahelyett, hogy jó egyetemekre járhasson?
2013. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Egy kérdésem lenne, ja esetleg valaki még olvassa ezt a posztot.

A főállású anyasági ellátás mellé ( ha eddig én kaptam) kapom még a családi pótlékot is a 3 gyerekre?

2016. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen kapod. Családi pótlék 48 ezer, gyet 25.650 Ft. Kb. 73 ezer egy hónapban. Gyet mellett heti 30 órát lehet dolgozni, ha szűkös a 73 ezer Ft.
2016. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!