Egyedülálló anya?

Figyelt kérdés
Ha velem él a párom de nagyon keveset keresünk együtt akkor bejelenthetem hogy egyedülálló anya vagyok és így kapok valamilyen támogatást?Az önkormányzat ad valami támogatást?Hallottam hogy kerülete választja hogy mennyit ad.Ez melyik támogatás?

2013. jún. 19. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha veled él akkor nem vagy egyedülálló anya. Nem éri meg füllenteni ha kapsz egy ellenőrzést keményen büntetik.
2013. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem akkor vagy egyedülálló ha egyedül egy háztartásba neveled a gyereket.
2013. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedülálló, a pároddal élsz. Erről nyilatkozni is kell, mikor bármilyen segélyt, támogatást igényelsz.
2013. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annak érzed magad?
2013. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hm értem.nem ő is szeretné a picit meg nincs baj csak nagyon kevés a pénz mert fizetjük az otp -t is
2013. jún. 19. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Akkor minek vállalsz gyereket,ha kevés a pénz???
2013. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
önkormányzathoz be lehet menni van támogatás sok mindenre utána kell érdeklődni a ti helyzetetekben jár e valami támogatás vagy egyéb segítség.
2013. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg se született a gyerek, de már segélyt akarsz?

Egyébként csak gyermekvédelmi kedvezményt tudsz igényelni, ami, ha megkapsz egy évben kb. 6 ezer Erzsébet-utalvány. Ha mind a ketten dolgoztok, nagyon nem jár más, ez is csak akkor, ha az 1 főre eső jövedelem nem éri el a 39.900 Ft-ot és nincs a neveteken, tulajdonotokban ingatlan vagy autó, mert ezeket is beleszámítják a vagyonba. Azt nem nézik, mennyi a hiteled, rezsid.

Ha a baba már úton van, akkot tartsátok meg, főleg ha mind a ketten dolgoztok. Akkor kapsz tgyást és gyedet, párod a mostani munkája mellett esetleg keressen jobban fizető állást közben, hátha talán, bár tudom nagyon nehéz.

2013. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagyis egy évben kétszer jár a gyermekvédelmi kedvezmény, miután a baba megszületett, utána tudod igényelni.

Lakhatási támogatást akkor tudsz, ha albérletben laktok, úgy tudom.

Más tényleg nem nagyon van, ha dolgoztok.

A terhesség 91. napjától tudjátok igényelni a családi adókedvezményt, ami egy gyerek esetén 10 ezer forint.

Ha a terhes kis könyvedben meglesz a 4 orvosi pecsét, akkor tudsz igényelni egyszeri anyasági támogatást, ami 64 ezer forint.

Járni fog családi pótlék, egy gyerekre 12 ezer körül van.

Illetve, ha dolgozol, akkor járni fog tgyás és gyed, a bruttó átlagbéred 70%-a.

Ha nem leszel jogosult tgyás és gyedre, akkor gyes jár a gyerek születésétől, havi 25.600 Ft.

2013. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
minek vállalok gyereket ha kevés a pénz...ha arra várnék hogy legyen pénzünk akkor a halálom napjáig is várhatnék vele.ha így lennének a magyarországi anyukák mint a te gondolkodásod kihalna a magyar nép mert ettől a tetü államtól éhen is lehet halni annyi fizut sem adnak.ezt az egy örömöt nem veszem el magamtól egy gyerek felnő mindent meg fogok tenni hogy ne élvezzen hiányt semmiben.a többieknek köszönöm be fogok menni az önkormányzathoz hátha adnak valamit
2013. jún. 20. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!