Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második babámat várom, az...

Második babámat várom, az első most 9 hónapos. A második születése után 1 vagy 2 GYES jár?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy jár csak, családiból jár csak kettő.
2013. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos így van... Nagyon nem igazságos, de ez van.
2013. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. aug. 7. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:
Gyed, tgyás, gyes anya vagy apa keresetét pótolja így nem gyerekenként jár, mint a családi.
2013. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Az ilyenek miatt örülök,hogy csak egy:) Látom te sem leszel soha gyeden.... Gyes meg semmire nem elég,te ilyen hozzá állással mást nem is érdemelsz:D Anyagiakban gazdag baba várást.:))
2013. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Mint látom ezt csak te láttad így. Miért ne lehetne feltenni egy ilyen kérdést. De te biztos úgy születtél, hogy mindent tudtál. Nem kell egyből támadni a GYES-en lévő Anyukát.

2013. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Csak egy jár.

Egyedül ikrek után jár kettő.


Off: a második válaszra muszáj reagálnom, bocsi.

"Sajnos így van... Nagyon nem igazságos, de ez van."


De bizony hogy igazságos, sőt. Ami nem igazságos, hogy gyedből sem jár kettő. Az igenis igazságos, hogy a SEMMIRE ne járjon már több pénz! Semmit nem teszel a közösbe, de a markodat azért tartanád... Járjon annak több, aki megdolgozott érte, ne annak, aki soha semmit nem tett le az asztalra. Mert lehet engem fikázni, sőt lehetek rassszista is, de már bocsi, ha 3 éven belül valaki 3-at szül az ellátásért,(megélhetési gyerekvállaló) az ne kapjon már többet, mint az, aki mondjuk 10 éve dolgozik becsülettel minimálbérért.


És nyugodtan le lehet pontozni, mert én pl. nem adnék alanyi jogon gyest, az tuti. Ha valaki fiatalon szül, annak megelőlegezném a későbbi munkaviszonyért cserébe, de ha nem dolgozza le, akkor ki kellene fizetnie. Ebben az országban olyan jól meg lehet élni abból, hogy a markom tartom. Csak tudnám, mi történne, ha mindenki ledobná a bőrt a pofájáról, és ezt csinálná... Akkor ki tartaná el a sok ingyenélőt vajon?

2013. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Már megint ez a fekete-fehér hozzáállás a gyessel kapcsolatban. Bosszantó ez az általánosítás, nem kellene mindenkit egy kalap alá venni, aki gyesre mer szülni. Egyszer gondoljatok már bele abba, ha valaki éveket ledolgozott előtte, megszűnt az állása, közben babaproject volt, rövid időn belül nem sikerült elhelyezkednie, mert aki terhesen akarna elhelyezkedni az ugye csaló, tolvaj, becsapja a munkáltatót, így munka nélkül marad és gyereket mer vállalni egyből felelőtlen és szociális bűnöző, az adófizetők pénzére hajt, holott ő is fizetett évekig járulékokat, akkor azért járna neki is valami. Nyilván el szeretne majd helyezkedni, és miért ne tudhatná le a kettőt minél hamarabb, annál hamarabb mehet dolgozni, ha sikerül elhelyezkednie és nem lopja tovább a kedves adófizető pénzét.

Ha már megelőlegezett gyes-t vezetnél be, ahhoz állást is kellene biztosítani, úgy egész értelmes elképzelés, mert gyerek nélkül is nagyon nehéz és hosszú időbe telik találni.

Ebben az országban egyes emberek felfogásával és hozzáállásával nagy problémák vannak, miben károsítja meg téged az, aki gyest, munkanélküli járadékot kap, fht-t, stb. kap? Egyéb címszók alatt felesleges milliárdokat kótyavetyélnek el, az természetes? Egyszer te is kerülhetsz ilyen helyzetbe, mert nem lehet tudni, ki mikor szorul majd rá valamilyen segélyre, egy esetleges munkahelybezárás, létszámleépítés révén.

2013. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
én sem értem miért kell így reagálni, szerintem egyszerűen csak érdeklődött ez az anyuka, mert nem tudta, hogy van ez..én így értettem, mert egyébként ennek eddig még én sem néztem utána. Renegetegen vagyunk ám, akik akár több mint 10 évet ledolgoztunk a babavállalás előtt, mielőtt erre a marha nagy összegű gyesre váltottunk. jómagam éveket töltöttem uniós országban, ami által nem kevés pénzzel támogattam a magyar államot is! erre kapom a kemény 25ezer forint gyest! na ilyen is van...de tudod mit? dolgozom a kisbabám mellett is a saját vállakozásunkban, mert ebből sok mindenre nem futja! pedig megérdemelnénk, mert sokat belapátoltunk a férjemmel a magyar államba. Azért mert egyes kisebbségi csoportokon belül vannak olyan családok, akik elég gyakran így igyekeznek pénzre lelni, nem kell általánosítani. Szerintem igenis jár az anyáknak a gyes!nehogy már a nemdolgozó lusta kisebbségnek jár a szociális támogatás, meg a megélhetési bűnözés elfogadott, nekünk meg a 25,000 ft is olyan amit meg kéne vonni!
2013. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én nem a markomat tartom az ellátásért és a színem sem más mint nektek... Ez egy egyszerű kérdés volt mivel nem terveztük a másodikat de becsúszott védekezés mellet és azért mertem kiírni mert a védőnőm is azt mondta hogy ő úgy tudja mindkét kicsi után kapni fogok gyes-t. egyébként pedig dolgoztam és onnan jöttem el szülni... tehát tettem is oda abba a bizonyos "közösbe" amiről itt beszélnek egyesek.

Kár, vannak ilyen szar rosszindulatú emberek akik egyből a fikáznivalót látják egy kérdésben. Tisztelet a kivételnek!

2013. aug. 11. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!