Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Halva született baba esetén...

Halva született baba esetén milyen ellátást kaphatok? Jól tudom, hogy 42 napig jár a TGYÁS? Utána elmehetek táppénzre? Ki tud akkor majd táppénzre venni? (Háziorvos? Vagy szakorvos? Vagy szakorvosi javaslatra a háziorvos?

Figyelt kérdés
Rengeteg vért vesztettem, majdnem meghaltam én is. Az orvos szerint kb. 2 percen múlt. Fizikailag-lelkileg nulla vagyok, de fel kell épülnöm, mert csak az jelent némi erőt, hogy újra babát tervezünk. Pszichológushoz is járok, eddig kevés sikerrel. Van még egy gyermekünk hála Istennek, de utána már csak a GYES járna (elmúlt kétéves). Mennyi időt kellene dolgoznom a következő baba születése előtt, hogy újra a munkabérem legyen a TGYÁS és GYED alapja? Mindenkinek köszönöm, aki megtisztel a válaszával!

2013. aug. 8. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt nem tudom neked megmondani,hogy TGYÁS jár e,de ha 24hetes elmultál már,akkor jogosult vagy az egyszeri anyaságira.Én a 27héten szültem halva sajnos.Nekem is volt már akkor egy gyermekem.

2013. aug. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. A halott baba utan csak es kizárólag az egyszeri anyasági támogatás fog járni, semmi mas. A következő babahoz minimum egy év munkaviszony kell. Amennyiben munkából mentél szülni az elso gyermekeddel, ugy most meg szakithatod a gyest es táppénzre mehetsz, az is biztosítási jogviszony.
2013. aug. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a tgyast kapod a szules utani 6 hétben, de utána mar nem jár semmi.
2013. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először is rettenetesen sajnálom a történteket! Sajnos tudom, hogy min mehetsz keresztül. :(

TGYÁS a szülés időpontját követő hat hétig jár, tehát az általad is írt 42 napig. Ha van munkahelyed, akkor igen, elmehetsz táppénzre, bár nem vagyok nagy szakértő, de azt gondolom, hogy először talán az első gyermek után bent maradt szabadságokat kell kivenned (de legalábbis anyagilag jobban jársz, ha így teszel), és utána tudsz elmenni táppénzre. A történtekre való tekintettel szerintem nincs az az orvos, aki ne venne Téged táppénzre, de szerintem ezt kérdezd majd meg a háziorvostól, mert alapvetően bárki javasolja is a táppénzt, a háziorvos jogosult táppénzre venni.

Rengeteg erőt kívánok Neked, és mielőbbi újabb babavárást, zökkenőmentes szüléssel, egészséges kisbabával!

2013. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. 37 hetes volt, majdnem 4 kg... :(((

Az anyaságiról tudtam, a TGYÁS-t reméltem.

Táppénz esetén a munkabér lesz az alapja a TGYÁS-nak, vagy a táppénz? Gondolom, az utóbbi. Azt veszik alapul, amit kerestél effektíve, vagy amin be voltál jelentve?

2013. aug. 8. 08:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Borzasztóan sajnálom. Ha szeretnél, írj privátban, nem azért mert bármiben is tudnék segíteni, de ha beszélgetni szeretnél, meghallgatlak, együttérzek.

Iszonyú nehéz lehet, de talpra fogsz állni!

2013. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, először is rettenetesen sajnálom, ami veled történt, és nagyon sok erőt kívánok neked!


A tgyásod alapja a szerződés szerinti béred lesz, de max. a minimálbér kétszerese, mert nem volt bérezett napod, hanem gyeden voltál. A táppénz alapja is ez lesz, a kedvezményszabály miatt.

2013. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm szépen!


Már csak azt nem tudom, hogy ha 2015-bn születik a másik baba, és én mondjuk tavaszig táppénzen leszek, utána pedig kismamaként megint táppénzre vetetem magam, akkor a biztosítási jogviszonyom meglesz ugyan, de a táppénz nem csökkenti a TGYÁS-t, GYED-et majd?

Vagy vegyem igénybe a GYES-t két-három hónapra, míg újra terhes nem leszek?

Annyira földhöz vágott, hogy minden tervünk darabokra hullt, most meg még a megélhetésért is küzdeni kell félkábán, felkészületlenül...

Tavasz közepe táján már az orvos szerint teherbe eshetek.

Ti hogy csinálnátok a helyemben?

2013. aug. 8. 10:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami veletek történt:(:( mi volt szegénykénél a baj?Őszinte részvétem nektek!
2013. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez a rettentő tragédiánk, hogy SEMMI BAJA NEM VOLT! Makk egészséges volt minden ingyenes és fizetős vizsgálat szerint is, és a pathológiai jelentés is ezt írja...:((( Nagy baba volt, nem volt sok helye, már csak egy irányba tudott forogni, és megsodródott a köldökzsinór...:'(
2013. aug. 8. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!