Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Halva született baba esetén...

Halva született baba esetén milyen ellátást kaphatok? Jól tudom, hogy 42 napig jár a TGYÁS? Utána elmehetek táppénzre? Ki tud akkor majd táppénzre venni? (Háziorvos? Vagy szakorvos? Vagy szakorvosi javaslatra a háziorvos?

Figyelt kérdés
Rengeteg vért vesztettem, majdnem meghaltam én is. Az orvos szerint kb. 2 percen múlt. Fizikailag-lelkileg nulla vagyok, de fel kell épülnöm, mert csak az jelent némi erőt, hogy újra babát tervezünk. Pszichológushoz is járok, eddig kevés sikerrel. Van még egy gyermekünk hála Istennek, de utána már csak a GYES járna (elmúlt kétéves). Mennyi időt kellene dolgoznom a következő baba születése előtt, hogy újra a munkabérem legyen a TGYÁS és GYED alapja? Mindenkinek köszönöm, aki megtisztel a válaszával!

2013. aug. 8. 08:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami veled történt. :( én úgy tudom hogy 180bérezett napnak meg kell lennie hogy a munkabéredből számolják ki a tgyást és a gyedet. de lehet hogy rosszul tudom. és mért nem császároztak meg azonnal? munkatársamnak is majdnem ez lett a végzete. de nála ahogy meglátták a hibát rögtön a műtőbe vitték.
2013. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű. :( Ahogy érzitek, ha Te képesnek érzed magad arra, hogy tavasszal újra babát várj - mind fizikailag, mind lelkileg gondolom -, akkor én belevágnék. Nekem beteg kisbabám született (meg is halt), de nem mertem volna azonnal belevágni egy újabb terhességbe, viszont azt is maximálisan megértem, aki úgy gondolja, hogy így a jó. Ha úgy gondolod, bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan. :(
2013. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!