Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sportorvos (mint szakorvos),...

A sportorvos (mint szakorvos), és egyúttal az OSEI mint országos "sportintézet" felette állnak egy sima háziorvosnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem a dolgot, hogy ugye egy sportorvos szakorvos. na most akkor elvileg a szakorvost a HO nem bírálhatja felül, ha jól tudom, ez más szakorvosoknál tuti így van.

Na most ha az Országos Sportegészségügyi Intézet Sportszakorvosa kiállít egy versenyzői engedélyt, ami ugye azt feltételezi, hogy a létező legmagasabb fokú egészségi alkalmasságot állapítja meg, na ezek után egy háziorvos megtorpedózhat valami X betegség miatt egy jogosítványt?


Az OSEI sportszakorvosa nem áll feljebb szakmaiságban na meg valaki egészségi állapotának a megítélésében? Hát ő jóval magasabb fokon kell, hogy alkalmasnak találja az egészségi állapotot, mint egy sima jogosítványhoz való alkalmasság, nem? Sztem legalábbis így lenne logikus.


Mit gondoltok erről?


+ szívesen vennék esetleg személyes tapasztalatokat is, na meg szakorvosok, háziorvosok véleményét is!



2013. febr. 16. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Előfordulhat olyan eset, hogy a HO által talált elváltozás azután keletkezett, miután már kiadták sportorvosi véleményt.

Illetve lehet, hogy olyan jellegű betegségről van szó, mely a sportolást nem befolyásolja, viszont hátrányos a gépjárművezetői képességre (pl. látászavar).

A sportorvos nem foglalhat állást jogosítvány ügyében, mert nem ez a dolga (mint ahogy a HO sem sportorvosi kérdésekben). Ebben az esetben nincs "alá-fölé rendeltségi" viszony, két különálló területről van szó.

2013. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!