Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyed alatt újra teherbe...

Ha gyed alatt újra teherbe esnék és még lejárta előtt megszületne e következő baba, akkor mit fizetnének?

Figyelt kérdés
teherbeesésem előtt 4 éves munkaviszonyom volt(most is van),aztán mikor teherbe estem akkor majdnem végig,a 6.héttől táppénzen voltam(nem dolgozhattam a munkahelyi körülmények miatt),arra havi 110.000 ft-ot kaptam!megszültem,fél évig kaptam a tgyást,most pedig gyeden vagyok 2015 januárig havi 100.000 ft-on!ha ez idő alatt megszületne a következő baba,akkor mit kapnék és mi alapján számolnák?újra gyedet és ugyanennyit?gondolom tgyást nem kaépnék már!fontos lenne tudnom a választ,mert lehet,hogy terhes vagyok,de ha kevesebbet kapok ennél,mint most akkor nem tudjuk bevállalni a következőt,mert már nem lenne meg az anyagi biztonság a két picinek!
2013. aug. 18. 08:47
 1/3 Babeli Zurzavar ***** válasza:
ujra thgy-t kapsz majd, a szerzodesedben meghatarozott bert veve alapul
2013. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyönyörűséges ***** válasza:

én ugyanígy vagyok ahogy te. az első gyermekem 2014 májusban lesz 2 éves, a második jön 2014 márciusában, és úgy tudom, hogy majd jön a tégyás, aztán a gyed, aminek az összege ugyanaz lesz, mint az elsővel. Azt is vedd figyelembe, hogy a kormány tervezi a rugalmas gyed bevezetését, ami HA tényleg megvalósul, akkor lehet még te is és én is megkaphatjuk, ami nagyon jó lenne, de ez még csak TERV!! Nyugodj meg, minden így marad anyagilag ahogy most kapsz. Amit nem tudok én, hogy elmenjek e táppénzre majd a mostani terhességemmel? Nekem kb 20-25 ezerrel több a tp mint a gyed. Viszont ma már ki lehet rúgni tp alatt, ha nem jelented be a terhességet, természetesen én bejelenteném, sőt papírt is iratnék alá az igazgatóval h tudomásul vette. De lehet az egyszerűség kedvéért maradnék gyeden.

A 91. naptól szintén jár a családi adókedvezmény!!


Remélem minden rendben lesz!

2013. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerződés szerinti bér lesz az alap. Ha a szerződés szerinti béred több, mint a szüléskor aktuális minimálbér kétszerese, akkor megint a max. gyedet fogod kapni.

A tgyás mindenképp a minimálbér kétszeresének a 70%-a lesz bruttóban.

2013. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!