Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 27-28 hetesen megszületne...

Ha 27-28 hetesen megszületne egy baba . Mekkora esélye van az életben maradásra? Van aki ilyen korán szült? Igaz, hogy a kisfiúknak kevesebb az esélyük?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
tesóm fia 26 hétre született vannak maradandó károsodásai
2011. nov. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen a kisfiuk gyengébbek és több betegségre hajlamsoabbak.

Hát ilyen pici korban születik , nem feltétlenül hal meg, de szerintem nem 100% hogy egészséges lesz.

Szívbetegségtől kezdve bármi.

2011. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Anyukámat a 26. héten császározták meg. 630 grammal. Kisfiú, most 5 éves és egészséges. Csak úgymond az értelmi fejlődésbe van lemaradva ( de ezt mondták is hogy valószínüleg így lesz) Mikor megszületett az orvosok nem sok jót jósoltak neki, habár anyukámnak nem ezt mondták hanem hogy minden rendben lesz.
2011. nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét öcsém koraszülött lett, a nagyobb 25. hétre, a kisebb 29. hétre született. A kisebb makk egészséges (laktózérzékeny, de az egész család az, szóval nem a koraszülöttség miatt), a nagyobb viszont epilepsziás (túl sokat apnoezott), de ez gyógyszerekkel jól karbantartható. Ma már nagyon jó esélyei vannak egy koraszülöttnek, és érdemes rögtön olyan kórházba menni szülni, ahol van PIC, mert nem mindegy, hogy még fél órát zötykölődik a mentőben, vagy rögtön megkapja a megfelelő ellátást.
2011. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két unokaöcsém is van aki koraszülött. Mindkettő 90 dekával született, az egyik 27 hetesen, a másikat nem tudom pontosan, de az is kb. ennyi idős lehetett. Akit pontosan tudok, h 27 hetesen született, annak egyből megmondták, h nincs semmi gond, életben marad. Ma már egészséges 8 éves kisfiú, csak szemüveges lett, valszínű ezért. A másik ma már 11 éves, egészséges, hiperaktív ami vszínű ezmiatt van, de szerintem kinövik, sőt már jobb mint régen. Jó darabig vissza kellett járniuk kontrollra, hogy nincs e valami károsodása, de mindig minden rendbe volt. Hála a jó égnek, pedig utóbbinak nem sok esélyt adtak mikor megszületett. Van a párom családjába is 2 koraszülött, de őket csak hónapra tudom, hogy mikor születtek, de ugye a hónapokat mindenki máshogy számolja, meg fentáll, hogy kerekítenek. Az egyik 1250g-al született 7 hónapra, makk egészséges 12éves kisfiú. A másik 5és fél hónaposan született, de szegényke megvakult az inkubátor miatt az orvosok nem figyeltek oda, ma már 20 éves lány. Mért kérdezed kedves kérdező? Megmondom őszintén bennem is van egy kis félsz és minden egyes eltelt hétnek tök örülök és már azt várom, h legalább legyek 34 hetes. Nekem megrövidült méhnyakkal sokat kell pihennem, de betartok mindent. 30+3hetes kismami
2011. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első fiam 19 éves lesz februárba 29 hétre született 1400g most 180cm 80kg férfi csak szemüveges amúgy semmi maradandó károsodása nincs.Szerencsére.
2011. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!