Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES vagy táppénz ha táppénz...

Tóth Viktória Emese kérdése:

GYES vagy táppénz ha táppénz akkor a szülésig vagy 28 nappal előtte már inkább TGYÁS és mi lesz majd a GYED alapja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most augusztus 26-án jár le a GYED-em és (elvileg) október 4-én születik a második lányom. Menjek GYES-re 08.27-től 09.05-ig majd TGYÁS-ra vagy jobban megéri ha táppénzre megyek? És ez esetben a szülésig táppénz vagy akkor is kezdjem meg a TGYÁS-t már 28 nappal a szülés előtt? A GYED-et miből számolják; a táppénzen lét számít? Előre is köszönöm a válaszokat! Viki



2013. aug. 23. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Táppénz jobban megéri minta gyes.

Az is csinálhatjátok, hogy te elmész táppénzre az egyik nagyszülő aki nyugdíjas vagy munkanélküli meg gyes-re.

2013. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elöttem szólóhoz!Táppénzel jobban jársz,esetleg a nagyszülő meg gyesen!
2013. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A táppénz biztosan jobban megéri, mint a gyes, de ahhoz, hogy meg lehessen mondani, mikor kezdd a tgyást, kellene tudni, hogy mennyi volt most a bruttó gyeded, és mennyi a szerződés szerinti béred.

A gyed alapja ugyanaz lesz, mint a tgyásé ( a minimálbér kétszerese, vagy a szerződés szerinti béred, ha az kevesebb, mint a minimálbér kétszerese).

2013. aug. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 DOni83 válasza:
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy 2014 január 18 ra vagyok kiirva.Július 30 ig volt folyamatos munkaviszonyom, minimálbérrel. 2013 szeptembertől másik munkahelyem lesz ahol elég magas összegre leszek bejelentve. A tgyás számításánál melyik béremet veszik figyelembe, mivel 30 nap megszakításom lesz így augusztusban. Annyira mást mond mindenki hogy már teljesen belezavarodtam. Sos.
2013. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyszülők még dolgoznak. 163000Ft bruttó bérrel jöttem el az első gyerkőccel, azóta egyszer volt béremelés a munkahelyemen, 5-6%. A táppénzre vételnél, GYED számításnál már az új bért veszik figyelembe? Mert ugye az emelést meg kell adniuk ami idő közben volt.
2013. aug. 24. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!