Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha lejár a táppénzem szülés...

Ha lejár a táppénzem szülés elött ( dec.14-én, január 21-re vagyok kiirva) akkor igényelhetem előbb a tgyást 28 nappal, hogy ne legyen egy üres hónapom? Év végén kiadják majd a bent maradt szabikat is?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Szülés időpontja előtt 28 nappal már meg lehet igényelni, vagyis a te esetedben 2013/12/24-től lehetne.

2013/12/14 - 2013/12/23-ig menj szabira

2013. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ valahogy én is igy tervezem, csak nem tudom a meló helyen hogy állnak majd hozzá, mert ők azt akarták dolgozzam le a maradék 1 hónapot :)
2013. júl. 30. 15:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, menj szabira míg nem tudsz tgyásra menni, vagy tényleg dolgoznod kell egy pár napot, ha nem engednek szabira. Ha nem adják ki a szabit, akkor a gyed lejárta után fogják ezeket a napokat is a felgyülemlett szabikhoz hozzáadni.

Bár nem értem miért ragaszkodnak hozzá, hogy dolgozz 8 hónapos terhesen.

2013. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Sziasztok,


Bocs, ha hülye kérdés, de hogy érted azt, hogy lejár a táppénz? Maximalizálva van? (Kismama vagyok, így engem is érint.)

2013. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja igazából azt akarják hogy még most dolgozzam le , mig nincs nagy pocak, de ha kihasználhatom ezeket a lehetőségeket akkor megteszem! :)

Úgy értem hogy idén 5és fél hónapot dolgoztam le igy nekem csak ennyi ideig jár táppénz sajnos :)

2013. júl. 30. 15:43
 6/10 anonim válasza:

Értelek.. :) Köszönöm szépen. :)

Ezt amúgy honnan tudod? Vagy hol lehet utánanézni?

2013. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem ezt tegnap mondta a könyvelő a melóhelyről. Már táppénzen vagy, azért kérdezed? Vagy valami hasonló problémád van? Amúgy én erről nem igazán találtam a neten semmit. Érdeklődj a munkahelyeden szerintem :) De lehet tudok segiteni , ha leirod :))
2013. júl. 30. 15:53
 8/10 anonim válasza:

Aranyos vagy, köszi! :)


Én február elejére vagyok kiírva, de a munkáltatóm nem tolerálja a kismamákat, így mindenképpen azt szeretnék, ha táppénzre mennék. Én szerettem volna még maradni, de megoldják, hogy ne legyen kedvem... Szóval 2012. májustól vagyok folyamatosan a cégnél, mert bár előtte is ott voltam, munkaerő közvetítő által, és az nem számít. Január elejétől venném igénybe a szülési szabadságot, addig viszont marad a táppénz..

2013. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Aha értem, nekem nem éppen kismama barát volt a melóhelyem azért nem ajánlották hogy dolgozzak (veszélyes anyagok).

Vagyis akkor ugyanúgy te is megigényled elöbb a gyást mint én , de neked nem lesz olyan problémád szerintem, mint nekem volt :))

2013. júl. 31. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha volt egy év folyamatos munkaviszony, akkor a táppénz nincs korlátozva (csak a mértéke - ha 2 év folyamatos volt, akkor a mértéke sem). Ha egy évnél kevesebb a munkaviszony, akkor a táppénz annyi időre jár, amennyit az igénylés előtt dolgoztál. Ha 2012 május óta folyamatos a jogviszonyod, akkor te lehetsz bármeddig táppénzen, de csak 50% a mértéke.
2013. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!