Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyásra érdemes e már szülést...

Aazsuzs kérdése:

Tgyásra érdemes e már szülést megelőzően 28 nappal elmennem?

Figyelt kérdés

12éve folyamatos munkaviszonyom van.

2013 01. hótól veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok.

Gyermekem 2013 augusztusában születik.

Érdemes e szülést megelőzően tgyást igényelnem?

Ha a tgyás ideje 2014ben jár le,mi lesz a gyed számítási alapja?Ugye a 2013-as táppénz nem lehet?



2013. jún. 30. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi a béred, szerintem nem érdemes.

A gyed maximálva van.

táppénz nem lehet ellátás (gyed) alapja. A fizudat nézik, méghozzá a tavalyi évet. A szülést megelőző évet.

2013. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kerdes, h egy havi tappenzed, vagy a Gyed lenne tobb? Igaz, h a gyed maximalizalva van, de sajnos a tappenz is. Ha valaki mindkettobol a maximumot kapja, az gyakorlatilag megegyezik, tehat mindegy...
2013. jún. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 30. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha most táppénzen vagy, ami a fizetés 60%-a, akkor érdemes elmenni TGYÁS-ra a szülés előtt 28 nappal. A táppénz sem a TGYÁS-nak, sem a GYED-nek nem lehet alapja.

A TGYÁS-ból csak adóelőleget vonnak, úgyhogy mindenképpen jobban jársz, ha igénybeveszed előbb. Persze, ha olyan megas a fizetésed, hogy mindkettő egyforma összeg, akkor mindegy.

2013. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Erus76 ***** válasza:
Én elég magas alappal jöttem el először TP-re tavaly aug.-ban, mert muszáj voltam a méhlepény miatt. TP-t annyit kaptam, mintha dolgoztam volna. Január 4-én szültem, nem vettem előbb igénybe a TGYÁS-t. TGYÁS-ra többet kaptam, mintha dolgoztam volna (25e Ft-tal). Most járt le a TGYÁS-om, kíváncsi leszek a GYED-re, abból a maximum jár majd.
2013. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!