Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Alaposan kifejtve mit jelent...

Évi89 kérdése:

Alaposan kifejtve mit jelent a szülési szabadság, mikortól jár, mennyi jár, hány év munkaviszony kell hozzá stb. a többi lent?!

Figyelt kérdés

a párommal tervezzük a gyermekvállalást,és nem értem ezt a szülési szabadságot,mikortól vehető igénybe (a terhesség hányadik hetétől )meddig jár,mennyi jár és ha az előző évben nem volt munkaviszonyom?csak 1 hónapja dolgozom,nem értem az egészet valaki világosítson fel mer ami az interneten szakszavakal irva az nekem magas.. :)

És még az lenne a kérdésem ,hogy milyen juttatásokban lenne részem,sajnos nem vagyunk egy gazdag családból származóak de vágyunk egy kisbabára !!! aki tud irjon!



2013. szept. 2. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Minimum 1 evet azert dolgozz előtte, mert különben csak GYES jár. TGYAS -e a szülési szabadsag- a szules várható időpontja előtti negyedik héttől vehető igénybe, összege jövedelem fuggo.
2013. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha a munkahelyemen nem foglalkoztatnak terhesen,akkor menjek táppénzre vagy ?
2013. szept. 2. 15:41
 3/6 A kérdező kommentje:
uyge azt irtad hogy a szülés elött 4 héttel vehető igénybe és ha addig nem foglalkoztatnak akkor táppénz vagy mi nem értem :) ?
2013. szept. 2. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy hónapja van munkád, akkor max egy honap táppénzre tudsz menni.... Mielőtt egyáltalán belefogni tok a gyerekcsinalasba, dolgozz le egy evet minimum.
2013. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon kedves vagy :) sokat segítettél fogalmaam se volt az egészről.. :) köszi
2013. szept. 2. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ellátásokhoz ( a gyes kivételével) legalább 365 nap kell, amit pl. munkaviszonyban töltesz :) Ha ez megvan, és él a jogviszony szüléskor/igényléskor akkor jár neked a tgyás, majd a gyed. ezek jogviszonyfüggő ellátások, összegük a béredhez igazodik.

Ha hamarabb teherbe esel, mint ahogy letelne az egy év, az se gond, mert a 365 napba a táppénz ideje is beleszámít, viszont a törvény szerint ha még nincs egy év folyamatos munkaviszonyod, akkor táppénz csak annyi ideig jár, amennyit előtte dolgoztál - tehát minimum 6 hónapot dolgozz a teherbeesés előtt, mert így mire el szeretnél menni táppénzre, elég lesz az időd, hogy szülésig kapj ellátást.

A szülési szabadság a szülés várható ideje előtt legfeljebb 28 nappal kezdhető meg, 24 hétig tart, és ezalatt az idő alatt kapod a tgyást. Ha egy hónapja dolgozol, akkor szerintem jövő év elején már megpróbálkozhattok a babával :D

2013. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!