Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Folyamatos jogviszony és...

Folyamatos jogviszony és terhesség?

Figyelt kérdés

Ha dolgozam 4 évig, majd januárban kirúgtak, voltam 3 hónapig munkanélkülin ahol kaptam "segélyt", és április óta van újra munkaviszonyom, de kiderült, hogy terhes vagyok.

Határozott időre vagyok bejelentve, tehát valószínű, ha megtudjàk, hogy babát várok, decemberben kirúgnak. Ha decemberben még találok munkát és folyamatos lesz a munkaviszonyom, akkor milyen támogatást kapok?


2013. szept. 2. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos ha bejelentett munkaviszonyod van és a 180ledolgozott napod is megvan(ami a leírtak szerint egyértelmű) akkor megkapsz minden támogatást ami jár.Szóval:TGYÁS.GYED. CSALÁDI!

De ha nem vagy munkaviszonyba hanem munkanélkülin és kapsz pénzt tőlük,akkor is ezeket megkapod.Tudom mert én is így vagyok!Ja és a szülés után megkapod majd az 1*-i anyaságit ami 65E ft körüli összeg!

A lényeg hogy a szülés pillanatában(TGYÁS esetén 28nappal előtte biztosított légy)

2013. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy munkaviszonyban, semmit nem fogsz kapni, mert 7 hónap után munkanélküli ellátás nem jár. A 180 ledolgozott nap nem feltétele a tgyásnak és a gyednek, azoknak a 365 biztosításban töltött nap a feltétele. Ez neked megvan, csak a biztosítottság hiányzik majd igényléskor. Ha találsz decemberben új munkahelyet, ami szülésig, vagy tgyás igénylésig kitart, akkor minden járni fog. Eltitkolni nem tudod, amíg ezen a munkahelyen hosszabbítanak?
2013. szept. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!