Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphatok gyedet? 2011 november...

Kaphatok gyedet? 2011 novemberétől 2012 júniusáig be voltam jelentve 4 órában! 2012 júliusában munkahelyet változtattam, azóta 8 órába vagyok bejelentve! Most 9 hetes terhes vagyok! Megfogom kapni a gyedet? És hány hónapos koromig kell dolgoznom?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

8 hónapot dolgoztál 4 órában, akkor az 4 hónap munkaviszony.

Most van 6 hónap munkaviszonyod az új helyen, az 10 hónap. Még 2 hónapot minimum dolgoznod kell, hogy legyen 1 év munkaviszonyod, de betegre csak fél évre mehetsz, ami nem tart ki azülés ig, ezért is dolgoznod kellene még pár hónapot!

De a 2012 éved átlag keresetét nézik, amit ugye a 4 órás meló lehúz, ezért az idén kéne dolgoznod még fél évet, utánna elmenni betegre, akkor jó gyeded lenne, csak a 8 órás bér lenne az alapja!

2013. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha a két munkahely között nem volt 30 napnál több megszakítás, akkor ebben az esetben a 2012-es jogviszonyaidat fogják nézni, és az alapján fogják megállapítani az ellátást is:először tgyást, majd gyedet.

ha a két munkaviszonyod közt több, mint 30 nap különbség volt, akkor csak a mostani alapján. a lényeg, hogy min 180 nap biztosításban töltött napod legyen, hogy normális összeget kapjál.

2013. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És hány hónapos koromig kell dolgoznom?


Jó kérdés először tudni kellene hány éves vagy, hogy mégis kiszámoljam hány hónapos vagy most.

2013. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát sajnos fél évet szerintem már nem tudok dolgozni sajnos, de még pár hónapot megpróbálok kihúzni! És szerinted mikor kéne elmondani a főnökömnek?
2013. jan. 5. 19:22
 5/10 A kérdező kommentje:

most vagyok 9 hetes terhes!!!!!am 21 éves

Mi az a tgyás?

2013. jan. 5. 19:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Először tgyás majd gyed és végén jár a gyes jár ha dolgoztál.
2013. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen szerződésed van?
2013. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

határozatlan idejű!! 108ezerrel vagyok bejelentve!

egy benzinkúton dolgozom, 24-et mennem kell, 48-at pihenek!

2013. jan. 5. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válasz hülyeség. A biztosítotti idő szempontjából teljesen mindegy, hogy hány órában dolgozol, egy nap az egy nap akkor is ha 8, akkor is, ha 4 órában dolgozol.


Már most is elmehetsz táppénzre, mert a szükséges 365 napod megvan, és nem mellesleg a táppénz ideje ugyanolyan biztosításban töltött nap, mint a munkanapok.


A tgyásod alapja a 2012-es éves béred lesz. Ha a 2 munkahelyed közt volt 30 napnál hosszabb szünet, akkor a 108 ezer lesz az alapja, ha nem volt, akkor meg az egész éves jövedelmed, tehát a 4 órás bért is beszámítják.


A gyeded alapja attól függ, hogy mikor mégy táppénzre. HA más most elmégy, akkor a gyed alapja ugyanaz lesz, mint a tgyás alapja, a kedvezményszabály értelmében. Ha dolgozol idén 180 napot, akkor a gyed alapja az ezidő alatt kapott béred lesz. ÖSszegben ez valószínűleg nem jelent különbséget, csak számítási módban.

2013. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak van maximálisan igaza, látszik, hogy jártas a témában.


Felhívhatod az OEP-et is a témával kapcsolatban, ha személyre szabott tanácsot szeretnél.

2013. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!