2014 decemberig kapom a gyedet, aztán kezdődne a gyes. De mi van, ha közben (terveink szerint) sikerül teherbe esnem a kistesóval?

Figyelt kérdés
Ha pl nyáron kiderül, h terhes vagyok, akkor is gyest kapok 2014 decembertől? Vagy tgyást? Vagy táppénz? Segítsen valaki, aki ért hozzá! Köszönöm. Dolgozni szerintem nem tudnék visszamenni a 2 gyerek között, mert az előző terhességem veszélyeztetett volt, elejétől kezdve feküdnöm kellett, táppénzen voltam szinte végig. Főleg ha addigra már mondjuk 7 hónapos terhes leszek (2014 decemberre).
2013. szept. 8. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Kiveheted a szabidat, ha lejár a gyed, aztán mehetsz táppénzre.

Nekem most októberben jár le a gyed,9 hetes vagyok, a munkahelyemen így mondták,nem kell gyesre mennem.

2013. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles gyesre menni. ezen kívül négy dolgot tehetsz, ha nyáron kiderül, hogy terhes vagy:

1. maradsz gyeden decemberig, utána kiveszed a szabikat, majd táppénz,

2. ahogy kiderül kiveszed a szabikat, majd táppénz

3. egyből táppénz

4. maradsz gyeden decemberig aztán egyből táppénz.


Az, hogy melyik éri meg neked attól függ, mennyi volt a gyed alapod, és mennyi a szerződés szerinti béred.

2013. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt lenne jó tudni, h melyik éri meg a legjobban. Akkor ha kiderül majd a terhesség, felhívom a mák-ot, és ők gondolom, adnak konkrét tájékoztatást. De Nektek is köszi, már ez is segített. Akkor ha jól értettem, ha (remélhetőleg) most nem leszek veszélyeztetett, akkor is elmehetek táppénzre a gyed lejárta után, ahogy az első válaszoló írtad?
2013. szept. 8. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor mehetsz táppénzre, ha veszélyeztetett terhes vagy. De mivel az elsővel az voltál, nálad nagy a rizikófaktor, így a dokid tuti kiír. Az is veszélyeztetett terhességnek minősül, ha semmi bajod, de az elsőnél az voltál - biztos ami biztos alapon.


Értem, hogy jó lenne tudni, melyik éri meg jobban, de mivel semmi konkrétumot nem írtál, így képtelenség neked kiszámolni, hogy melyiket válaszd. Ahogy írtam, a kért két info alapján kiszámolom neked.


Ha nem akarod, hogy kiszámoljam, akkor javaslom, ne a MÁK-hoz menj, mert nekik semmi közük a tgyáshoz, táppénzhez. gyedhez. Az oep-hez menj, ők a kompetensek ezekben az ellátásokban.

2013. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De akarom és köszi is, csak nem tudom, hogy honnan lehet megtudni h mennyi volt a gyed alapom? Tanár vagyok, minden hónapban más volt a fizetésem, mert helyettesítések, pótlékok, stb... Ami biztos, h a bruttó bérem 2012 jan-szep:143400, szep-dec:130800. De 2012 júniustól vesz.táppénzen voltam. 2012dec1től tgyást kaptam májusig, onnan gyedet. Nekem ez nagyon bonyolult.. Ja és valami kompenzációt is kaptam. Nem tudom, hogy ezek közül mit kell és mit nem beleszámolni a gyed alapba.
2013. szept. 9. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor elkészítetted a bevallást 2011-es évre tavaly, akkor adtak ki egy tájékoztatót, hogy mennyi volt az éves bruttó béred :D De nekem az is elég, ha azt megmondod, mennyi a gyeded és te kéred-e az adókedvezményt - ebből már az alapját is ki tudom számolni :D

Nagy vonalakban már most is meg tudom mondani, hogy a gyed alapod is a 2011-es béred, mivel ha júniustól táppénzen voltál, akkor 2012-ben nem volt 180 bérezett napod.


Ha nagyjából 140 ezres bruttóval számolok, akkor maradj gyeden, mert a gyeded több mint a táppénz. Amikor lejár a gyeded, akkor kiveheted a szabikat (de meg is tarthatod őket a második gyerek utánra) és menj táppénzre a szülésig. Mivel a gyeded több, mint a táppénzed, így neked érdemes a szülés várható időpontja előtt 28 nappal megkezdeni a tgyást.

2013. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na most elővettem a papírjaimat. rosszul írtam, aug 22től vagyok táppénzen, mert előtte beleszámolták a szabikat is. és mivel valami kavarodás volt, a máknak nem szóltak, így aug.ra még rendes fizetést kaptam, és ezért bértartozásom lett, amit havonta vonnak, de mindig más összeget. A gyedemet ezért nem tudom, h pontosan mennyi, mert nem itt van a munkahelyem és május óta nem kaptam bérjegyzéket(a májusi meg ugye fele tgyás, fele gyed, de a gyed így van rajta:56160 14 napra) , csak a bankomnál tudom, h mennyit kapok azóta(92.95 körül), viszont azt nem tudom, h a bértartozás mennyi, eleinte 2500at vontak, aztán 1x semennyit, aztán 1500at.. Úgyh ez tényleg elég bonyolult.. :) A 2011es 2.419.154, a 2012es 1.704.744.
2013. szept. 9. 16:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Az adókedvezmény a férjemnél van.
2013. szept. 9. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!