Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő akkor, ha a...

Mi a teendő akkor, ha a kislányomat középső csoportba akarják egyből betenni? Tavaly nem kezdte el az óvodát, mert még nem volt 3éves és kistesóval voltunk itthon. Nem bíztattak vele, hogy felveszik.

Figyelt kérdés
Most meg azt mondják, hogy majdnem 4éves, és kezdjen a középsőben.Én ezt nem akarom. Ti hogyan gondolkodnátok a helyemben?

2013. máj. 9. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nem vegyes csoport, akkor a korosztályhoz kerül, az pedig bizony a középső. Ez miért probléma neked?
2013. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És akkor a 3.5éves mekyik korosztály? Kicsi vagy középső amúgy? Még nincs 4éves, tehát kiscsoportba kerül. Nem akarom, hogy már eleve összeszokott barátcsoportok ne fogadják be, és a szokásokat is kiscsoportba tanulják meg. A középsősök már sok mindent tudnak ovijukról. Miért kezdjen mindjárt kudarccal a gyerekem?
2013. máj. 9. 16:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Milyen kudarcok? Semmi ilyesmire nem kell gondolni. A kicsik barátkozni mindenkivel. Pláne az ujjal, mert o érdekes.

De nem értelek. Először azt írod, hogy középsőbe megy, aztán meg azt, hogy kis csoportba....

2013. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én jelentettem ki, amit akarok, azt írtam csak le
2013. máj. 9. 16:43
 5/19 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így jártál.

Ez az egész attól függ, mikor tölti a 4-et. Az új rendelet óta (minden 6 éves menjen iskolába, persze kivételek vannak) szabályoznak másképp. Tehát kiscsoportosok, akik az ovi végéig, augusztusig töltik a 4-et. Középsősök, akik a az év aug-ig betöltik az 5 évet. Nagycsoportos, aki betölti az adott nevelési évben a 6-ot, hiszen ezután mehet iskolába.

2013. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az új rendelet 2014-től lép életbe. 2009 októberiek vagyunk. Kisfiam 34hétre született, koraszülöttnek számít. Most meg megszívatnak így. Ezt nem értem. Mikor kezdi az iskolát nem lesz még 7éves.
2013. máj. 9. 17:11
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha tavaly írattam volna be, ő lett volna csoportjában a legkisebb. Ha középsőbe kerül most, akkor megint ő lesz a legkisebb.
2013. máj. 9. 17:12
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan nagy baj ez! lehet, hogy jobban is jár mert a gyerekek ott pikkpakk befogadják és nem azt fogja látni, hogy minden gyerek sír az anyja után meg haza akar menni, hanem azt, hogy milyen jó móka az ovi. Amúgy én is hasonlóképpen vagyok. Az enyém 2009 februári szóval már betöltötte a 4-et. Én meg pont, hogy középsőbe akarom tetetni bár azt hiszem itt csak vegyes csopik vannak. Különben most ez a divat, hogy vegyesen vannak pont azért is amit leírtam az előbb.
2013. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Most hány éves a lányod 3,5 vagy 4 éves ? Vagy pontosabban szeptemberbe hány éves lesz?.
2013. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ha 2009 októberi akkor valóban középső csoportba kéne mennie.

de pont azért mert októberi, én is kiscsoportba íratnám, mert évvesztes lesz, így nem kell majd még egy csoportba bekerülnie, velük járhatja végig a 3 évet.


egyébként a többi érveddel nem értek egyet, enyém 6 évesekkel jár, év közben kezdett, csak náluk volt hely de a munka miatt muszáj volt.

mindenki imádja a fiam, ő a kicsi, az új, mindenki őt tanítgatja, eszméletlenül sokat fejlődött és nagyon sok barátja van :)

2013. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!