Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tavaly volt az esküvőnk (2012...

Tavaly volt az esküvőnk (2012 július) most novemberben szülök (2013 november) kell kérnem házassági anyakönyvet?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam ha házasok vagyunk csak visszük a házassági anyakönyvet és ennyi. De most azt olvastam olyan kell ami 300 napnál nem idősebb. Akkor kell kérnem egy új házassági anyakönyvet, nem jó ami már van itthon? Ott ahol az esküvőnk volt ott kell kérnem egy új anyakönyvet vagy valami másik helyen?

2013. szept. 11. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a kórházat.

Én a harmadik gyerekem születésekor is az eredetit vittem, és megfelelt nekik. (Pedig igencsak eltelt pár év már. :)

2013. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Házassági anyakönyvet nem tudsz vinni, mert az csak az Anyakönyvi Hivatalban de. De az eredeti anyakönyvi kivonatot el kell fogadják.
2013. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy itt 300 napnál nem régebbi másolatot kérnek. De mivel abban a városban házasodtunk ahol szülni fogok, így nem kell semmi. Csak akkor kéne, ha máshol házasodtunk volna, vagy másik városban szülnék.
2013. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tica0121 ***** válasza:
Nekem tavaly szeptemberben volt az esküvőm, júliusban szültem. Én lefénymásoltam az eredetit és azt vittem. Elfogadták!
2013. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kórház oldalán olvastam, hogy ilyen papírt kell vinnem, de akkor rákérdezek majd személyesen ha megyek, mert nem örülnék ha szülés előtt még ilyen papír után kéne rohangálni, vagy ha a férjemnek kellene felhajtania ilyen papírt mikor inkább bent lenne velünk a kórházba.
2013. szept. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!