Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok gyedet simán vagy...

Merrrr kérdése:

Kaphatok gyedet simán vagy méltányosságiból?

Figyelt kérdés
Biztosított voltam a szülés idején munkanélküli által de az előző 2 évben csak kb:10 hónap munkaviszonyom volt mert passzív gyeden voltam az első picivel.Tgyás-t kapok most azt megítélték 6 hónapra,de azt mondják hogy nem kapok gyede-t Kérdésem hogy akár méltányosságból is de kaphatok-e gyede-t ha lejár a tgyás-om?
2013. szept. 15. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
simán biztos nem,de szerintem méltányosságból sem
2013. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ezt a méltányosságit hogyan hol és mikor kell megigényelni ha esetleg megigényelném?
2013. szept. 15. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
ezzel kapcsolatban hívd fel az oep-et,de passzív gyed után,még méltányosságból sem fogják megadni.
2013. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kapod meg, mivel az egyik feltétel, hogy munkahellyel kell rendelkezni. Pl. szülés előtt 10 hónapot dolgoztál, 2 hónap hiányzik a gyed jogosultsághoz, de szüléskor is él a munkaviszony. Ilyenkor lehet máltányossági gyedet kérni.
2013. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És a munkanélküli nem számít bele?Mivel a munkanélküli által is biztosított leszek
2013. szept. 16. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!