Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejárt a TGYÁS-om és visszamen...

Netti34 kérdése:

Lejárt a TGYÁS-om és visszamentem dolgozni. Jelenleg a felhalmozott szabadságomat töltöm A Gyedet nem igényeltem, így van-e arra lehetőségem, hogy hogy amig a kisfiam be nem tölti a 2. évet addig elmehetek-e GYED-re vagy csak CYES-t kaphatok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem munka mellett csak gyest lehet, ha heti 30 óránál nem dolgozol többet.

Esetleg az apuka mehet gyed-re ha akar, vagy ha nyugdíjas a nagyszülő akkor ő mehet gyesre ha te heti 30 óránál többet dolgozól.

2013. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem dolgoznák.Fizetés nélküli szabadságon lennék.A TGYS lejárta után már egyböl a régi szabadságon voltam,a GYED-et nem kaptam.
2013. aug. 17. 01:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennek mi volt az értelme? Miért vetted ki most a szabikat, ha nem dolgozol???

El kellett volna menni gyedre, amikor a gyerek két éves, akkor kivenni a szabikat.

2013. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz. Kar volt kivenni a szabadságot előre....
2013. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én sem értem, vagyis ha jól értem, tényleg kár volt most kivenni a szabadságot, a munkahelyen hogy hogy nem szóltak? úgy szokták, hogy a gyed/gyes lejárta után, mielőtt visszamegy dolgozni, akkor veszi ki a szabadságot, és mivel akkor már tulajdnoképpen munkaviszonyban van, nem kap se gyedet, se gyest.


vagyis ahogy előttem írták, ha dolgozol max heti 30 órát, gyest kaphatsz, vagy ha nem dolgozol, elmehetsz gyedre, ha jár, ha nem jár, csak gyest kaphatsz.

2013. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!