Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhesség második hónapjá...

Ha a terhesség második hónapjától veszélyeztetett terhes leszek, akkor táppénzt fogok kapni a szülésig ugye?

Figyelt kérdés
A GYED-et hogy fogják kiszámolni?A táppénzt fogják alapul venni vagy a fizetésemet?
2013. szept. 25. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A táppénz nem alapja a GYED-nek. Mivel így a szülésig nem lesz 180 bérezett napod, a szerződés szerinti béred lesz az alap.
2013. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2 éven belül kell a 180 nap nem? tehát akkor, ha veszélyeztetett lesz, attól még ugyanazt a gyedet kapom, mint ha dolgoznék az utolsó pillanatig?
2013. szept. 25. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 2013-ban már dolgoztál 180 napot,és ha eddig dolgoztál akkor ennek már meg kell lennie,akkor ez lesz a Gyed-ed alapja,ha 2014-ben szülsz.A táppénz nem befolyásolja a Gyed összegét,kizárólag az utolsó 180 bérezett nap.Nekem már ez idén megvan,és el is jöttem táppénzre,mert várandósan kevesebbet keresnék mint eddig,nem járhatok műszakba stb. miatt...és igen táppénzen leszel míg megszülsz.Aztán igényelheted a Tgyást.
2013. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. idén bőven megvan már a 180 nap
2013. szept. 25. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!