Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi a megoldás?

Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Néhány napja tart ez nálam. Csak a bal oldalamra fordulva tudok aludni ugyanis ha megfordulok, vagy háton fekszem szó szerint megfulladok...=( Miért van ez? A babának nem tetszik, hogy forgolódom? Már szinte mindenre gondoltam...

Orvosnál is voltam, de nem veszik komolyan a panaszaimat.

De én nagyon félek minden este...



2013. szept. 24. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

A jobb oldalon illetve a háton fekvés az alsó végtagoktól a szív felé haladó fő vénát nyomja el, mely érinti a méh vérellátását is.

Ezért vagy rosszul :)

Én is rosszul vagyok ha háton fekszem, de nyugi a babának nem lesz tőle baja.

39+3 hkm

2013. szept. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják bal oldalon a legjobb aludni,de mindenképp valamelyik oldalon,sajnos háton fekve nyomod az ereket legfőképp neked másodsorban babának nem jó.Nekem első babám császáros volt,azóta mivel akkor ez volt a legkényelmesebb háton fekve bírok jókat aludni,most kezdtem 36. hetet és jó ideje nem tudok,csak valamelyik oldalt.Pár éjszaka viszont pont bal oldalt sem engedett valamit nagyon nyomott,tüdőmet vagy rekeszizmot,így csak jobb oldal maradt.Szóval nincs semmi gond nálad sem,célozd meg mostantól valamelyik oldalt a babáddal "megbeszélve"..:-)
2013. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyszerüen nyom valamit és ezért van, szonte mindnen kismamánál van ilyen. Van akinem pl súlyosan begyullad egy-egy szerve (pl vese) mert a baba ráfekszik és nyomja. Háton nem is szabad feküdni a terhesség előrehaladtával. Nagyon nagy súly nehezedne a gerincedre. Sosem hallottál még egy kismamaát sem aki ilyenekre panaszkodott? pedig szinte mindnél előfordulnak hasonló dolgok. Gondold végig mennyire összenyomodnak a szervek ilyenkor, feljebb megy a gyomor stb. Ráadásul vannak babák akik befelé fekszenek énem kifelé nyomják a pocakot hanem befelé a szerveket. AZ orvosok azért nem vették komoylan a problémádat mert ez teljesen természetes dolog és minden kismamaánál van szinte.
2013. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem baj, sajnos terhesség alatt ez van. Nekem is kínlódás a fekvés. Már a kezdetektől nem tudok hason aludni, a háton fekvés is már jó ideje kín, érezhetően nyomja a belső szerveimet a baba. Bal oldalamon a legjobb a fekvés, mert a jobb oldalon sem bírom sokáig. Összesen három plussz kispárnám van, amit ide-oda pakolok magam köré/alá, hogy kényelmesebb legyen. Sajnos a terhesség előrehaladtával egyre kényelmetlenebb lesz a fekvés (is). Éjszaka én többször felkelek és sétálgatok a házban pár percet, jót szokott tenni, kicsit visszarendeződnek a csontjaim és a szerveim is.
2013. szept. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nekem tényleg nem beszélt még ilyenekről senki semmit. Édesanyámtól érdeklődöm mindig, de ő azt mondta nekem, hogy nem voltak ilyen gondjai sohasem és csak akkor látta az orvost, amikor muszáj volt...annyira jól bírta a terhességét velem.
2013. szept. 24. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!