Domper19 kérdése:

Gyed után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni hogy nov. 10-vel lejár a gyedem ahol állományban vagyok kifizetőhely, tudom hogy a gyest kell igényelnem de nem tudom megoldani oda a bejárásom, és azt szeretném megkérdezni hogy onnan ki kell lépnem akkor a MÁK-tól kell igényelnem a Gyes-t és akkor kereshetek magamnak a lakhelyemhez közel munkát ugye?

Munkanélküli segélyre csak gyes után vagyok jogosult? Illetve még annyi hogy 3 gyermekem van a főállású anya csak a 3. gyerek betöltött 3. életéve után vagyok jogosult?

Köszönöm a segítséget!



2013. szept. 26. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
én csak annyiban tudok hozzászólni, hogy ha az önkormányzathoz bemész, ott is tudnak tájékoztatni, és amúgy is van, amit ott kell intézni ezekkel kapcsolatban.
2013. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak azért mert lejár a gyeded nem kell kilépned.
2013. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell felmondanod a gyes miatt, a gyed lejárta előtt egy hónappal igényeld meg a gyest a MÁK-nál, a munkahelyeden ugyanúgy fizetetlen szabin maradsz tovább!! Gyetet a gyes lejárta után tudsz igényelni, igazából összegben ugyanannyi mint a gyes. Ha elmész gyetre és szeretnél másik munkát keresni, ráérsz felmondani majd a gyes lejárta után, addig még bármi lehet. Egyébként gyes és gyet mellett is heti 30 órát dolgozhatsz.
2013. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!