Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy tárgyaljak a munkahelyemm...

Hogy tárgyaljak a munkahelyemmel, hogy a 2. gyerkőcöm születését követően a lehetőségekhez képest a legtöbb juttatásban részesüljek?

Figyelt kérdés

Milyen ellátásban fogok részesülni, ha második babát vállalunk? (2014. nyárra szeretnénk ha megszületne! )

Jelenleg Gyes-en vagyok 2,5 éves kisfiammal (2011.márciusában született). 300.000 Ft volt a bruttó bérem. 2011. márciusától kaptam a TGYÁS-t, majd 2011. augusztus végétől kaptam a Gyed-et, 2 éves korától pedig a Gyest.

Ha a közeljövőben összejönne a pocaklakó, akkor a munkahelyemen mit lenne jó elérnem?

Hogy visszavegyenek papíron és menjek táppénzre? (Kisfiam csak jövő szeptembertől veszik fel az oviba)

Vagy milyen lehetőségeim lesznek?

Elvileg pozitív az ügyvezető hozzámállása, de ha mégsem vesznek vissza, akkor kisfiam 3 éves koráig kapom a Gyes-t, s után a pici megszületéséig milyen státuszban leszek?

Ha lesz kistesó, akkor az ő születése után 168 napig szintén fogok kapni TGYÁS-t? Ha igen, akkor azt mi alapján kalkulálják?

Ha valaki otthon van a témában, lehetőleg konkrétumokkal válaszoljon!!!

előre is köszönöm!



2013. szept. 9. 16:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve a felgyűlt szabadságaimat mikor érdemes kivennem? Válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
2013. szept. 9. 16:25
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos az tuti, hogy a tgyást a minimálbér kétszerese után kapod (kivéve, ha visszamégy legalább 180 napra dolgozni). Ha elmégy táppénzre, amint megtudod a terhességedet, akkor a tgyás is és a gyed is a minimálbér kétszerese alapján lesz megállapítva. AZt is megteheted, hogy amint kiderül a terhességed, kiveszed a szabikat, az összegen azonban ez sem változtat majd.
2013. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!