Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS! Így is kapok GYEDET?...

SOS! Így is kapok GYEDET? Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Az egyetem elvégzése óta nem volt teljes állású munkám. 1,5 éve 2db részmunkaidős állásom van. (Pontosabban csak egy éve). 1 hónapos várandós vagyok. A kérdés az mire vagyok így jogosult? Melyik fizetésem x %-át kapom majd meg GYED formájában? Egyáltalán jogosult vagyok rá? És a GYESNÉL?
2013. szept. 29. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Fennálló munkaviszonynak kell lenni, hogy kapj GYEDET. GYES alanyi jogon jár mindenkinek, 25650 forint és kapod majd a családi pótlékot, ami havi 12200 forint. Amúgy meg itt ki tudod számolni: [link]
2013. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a kalkulátor azt mondja, hogy kapok GYED-et :) Bejelentett (folyamatos) munkaviszonyom van. Kettő is, részmunkaidőben. Azért írtam hogy 1 éve, nem másfél éve, mert az a munkahely tart 1 éve, ahol nagyobb fizetést kapok. Gondolom a két fizetést nem lehet összeadni, és az után kapom a fizetést. (hanem csak az egyik után) Vagy ilyenkor összeadódik a két fizetésem??? Köszönöm a választ!
2013. szept. 29. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
összeadódik
2013. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző év bruttó átlagbért veszik alapul, tehát ha a két munkahelyed egyszerre volt, akkor összeadódik, ha egymás után, akkor nem. Nem teljesen értem a helyzeted ilyen téren.
2013. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen kapod a tgyást, majd a gyedet is, ha kitart a munkaviszonyod (bármelyik) a szülésig.


Az idei teljes éves béred lesz az alapja, ha két helyről kaptál bért, akkor mindkettő beleszámít.

2013. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!