Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphatok gyedet? Vagy milyen...

Kaphatok gyedet? Vagy milyen ellátásokra vagyok jogosult? 3 évig folyamatosan dolgoztam, aztán idén január 30-án megszünt a munkám. Február 1-től május 14ig munkanélkülin voltam, aztán találtam munkát, ahol 3 hónap próbaidő után véglegesítettek.

Figyelt kérdés
Ha most esnék teherbe,akkor kapnék majd gyedet és a többit? Vagy várjunk még? A főnököm tudja,hogy babát szeretnénk,nem ellenzi,azt mondta,hogy bármikor lesz baba,mehetek,és vissza is várnak utána.Csak nem mindegy mennyi pénzt kapok.Meg tudnátok mondani ha minimál bért kapok,akkor mennyi lenne az összeg? Köszi!
2012. nov. 10. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
MIndenre jogosult leszel, annyi a lényeg, hogy éljen a munkaviszonyod a szüléskor (de a leírtak alapján ez is meglesz:D)
2012. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Ja, és az összeg: minimálbérre nagyjából 65 bruttó a tgyás is és a gyed is. Tgyásból 16% szja a levonás, gyedből meg ezen kívül még 10% nyugdíjjárulék is.


Persze az szja csökkenthető adókedvezmény igénybevételével.

2012. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
365 napnak folyamatosan biztosítottnak kell lennie mivel 30 napnál tovább nem volt munkád így magyarán az elmúlt 3 éved elszállt sajnos! Mióta elkezdtél újra dolgozni onnan számítják de ha most teherbe esnél ki kell számolnod h tudnád-e folyamatosan tartani h a 365 nap meglegyen. Akkor kaphatod a GYEDET. Ha nincs meg a biztosított 365 napod akkor sajnos gyesre vagy csak jogosult. Államkincstárban kérdeztem utána.
2012. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kicsit megnyugodtam. :)
2012. nov. 10. 21:54
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát fél éve dolgozom,ha most teherbe esnék,akkor a 9 hónappal ez meglenne,feltéve ha az is számít,amit már táppénzen töltenék..
2012. nov. 10. 21:57
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Ma 21.53, bocs, de amit leírtál, az úgy hülyeség ahogy van.


"365 napnak folyamatosan biztosítottnak kell lennie mivel 30 napnál tovább nem volt munkád így magyarán az elmúlt 3 éved elszállt sajnos!"


A 365 napnak NEM kell folyamatosnak lennie. Akkor is megvan a 365 nap, ha pl. 2011-ben dolgoztál 220 napot, aztán idén meg dolgozol 150 napja.


"Államkincstárban kérdeztem utána." Talán az OEP-nél kellene érdeklődni, lévén az Államkincstárnak nulla köze van a társadalombiztosítás pénzbeni ellátásaihoz.

2012. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó nem hozzád szóltm ez az egyik a másik meg az h legyél szíves nem kioktatni!!!!!!!! Kicsit vegyél visszább én azt írtam amit tudok és ahogy hallottam róla attól h te ultra okos vagy nem kell itt játszani az észt velem szemben. Nem szeretem amikor azt hiszik itt néhányan h ők mindent tudnak amit mások írnak az meg már csak s..ar lehet... Legutolsó tudomásom az h ha a két munkaviszonyod között több mint 30 nap telik el újra kezdik a számolását mivel nem FOLYAMATOS A 365 NAPOD!!!!!!! ÉS MINDEN PAPÍRON AZ ÁLL H FOLYAMATOS 365 napnak kell lennie!!!!


[link]

[link] ezen az oldalon viszont ki is tudod számolni!!! Előre is köszönöm a lepontozásokat cukik vagytok!! Így lehet aztán itt írni vmit is!!!

2012. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A 30 nap annyiban számít, hogy biztosított volt-e az illető azalatt (de a munkanélküli biztosítottnak számít), és az is csak a jövedelem számításánál számít. Én is úgy tudom, hogy a 365 napnak NEM folyamatosnak kell lenni. Én úgy kaptam GYED-et, hogy nem volt folyamatos a munkaviszonyom.


A MÁK-ra meg nem lehet biztosan adni, nekem volt, hogy az egyik ablaknál mondtak valamit, a másik ablaknál meg annak az ellenkezőjét!

2012. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Én nem pontoztam le senkit! Akkor ha minden igaz,kapnék gyedet.
2012. nov. 11. 00:45
 10/16 anonim ***** válasza:
2 éven belül kell 365 nap biztosításban töltött időnek lenni, azt nem taglalja, hogy az folyamatos legyen, vagy sem.
2012. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!