Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyes alatt szülni? Mi alapján...

Gyes alatt szülni? Mi alapján számítják a gyedet, mire leszek jogosult, TGYÁS jár? Mit és mikor kell kezdeni intézni, csak a szülés után?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha nem szűnt meg közben a munkaviszony, akkor jár tgyás és gyed is. A gyednél az összegnél azonban nem mindegy, hogy az igénylést megelőző évben mit kaptál. Ha táppénzt/tgyást/gyedet, akkor a korábbi ellátás alapja lesz az új ellátás alapja, ha viszont gyest, akkor minimálbér után fogod kapni a gyedet. Ezért (is) szokták azt javasolni, hogy amint kiderül az újabb terhesség, akkor a gyest lemondva táppénzre kell menni.

Ugyanúgy intézhetsz mindent: tgyást akár a szülés várható ideje előtt 28 nappal, gyedet a tgyást lejárta előtt egy hónappal (a folytonos ellátás miatt).

2012. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! 2009. 03. 10-én szültem, 2010.03-tól gyesen vagyok, sajnos a gyermekem 10 éves koráig jár, betegsége miatt, úgy néz ki szeptember elején szülök, a munkahelyem még nem szünt meg....
2012. márc. 14. 15:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben ugyanebben a cipőben járok,mint Te. Nem merem visszamondani a GYES-t, mert ha elrendelik a létszámleépítést, hátha kirúgnak .....
2012. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
én is ettől félek, ismerem a főnököm gondolkodását :-(
2012. márc. 14. 15:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt kellene megtudni, hogy amit ekkor adnak kódot a táppénzes papírra, az feljogosítja-e őket,ha elrendelik a létszám leépítést? Egyébként, a beteg gyermek mellett vissza tudnál menni dolgozni?
2012. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Már csak az a kérdés, hogy éppen aktuálisan mennyi a szerződés szerinti béred. Ha több, mint az idei minimálbér (br. 93eFt), akkor rosszabbul fogsz járni a gyednél, mert akkor a minimálbér után fogod kapni. Azt nem tudom, hogy a 10 éves korig tartó gyesre milyen szabályok vonatkoznak az átadhatóságról (apának vagy nagyszülőnek), mert akár még az is előfordulhat, hogy te táppénzen leszel a pocakod miatt, apa/nagyszülő pedig gyesen a meglévő csemetével.


Lányok!

Önmagában az nem véd, hogy gyesen vagytok! Pláne téged, kedves kérdező, hiszen a védettség csak a gyerek 3 éves koráig tart. Úgyhogy ezzel az erővel akár táppénzre is mehettek. Sőt. Ha táppénzen vagytok, akkor még egy fronton be vagytok biztosítva a rendes felmondás ellen. Plusz front a terhesség. Úgyhogy: NO PARA.

2012. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Többször szívműtött, nem hagynám senkire, én már a 16. hétben vagyok veszélyeztetett, a munkahely 50 km, nem igazán mennék vissza.. félek ha megszakítom a gyest, mindenre képes az az ember, kitalálja, hogy megszünt a munkaköröm (pénzügyes voltam) és ennyi :-(
2012. márc. 14. 15:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Kód: 9

Minden terhességgel összefüggő keresőképtelenség esetén ezt alkalmazzák.

A létszámleépítés rendes felmondásnak számít, így a 3 évnél kisebb gyermekes anya (gyes igénybevétele nélkül is), a terhes nő, a táppénzen lévő keresőképtelen védettséget élvez.

2012. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A bérem PAPÍRON 80 :-(
2012. márc. 14. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!