Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két gyermek esetében ha a...

Két gyermek esetében ha a nagyobbat beadom a bölcsibe akkor megvonják az utánna járó juttatást (gyest)? De akkor a másik után is? Mert 2 gyerekre is "csak" egy gyes jár. Akkor most hogy van ez?

Figyelt kérdés
Februárra várom a második gyermeket, az első akkorra már 2 éves lesz, és arra gondoltam hogy beadom a bölcsibe, de viszont akkor megvonódik az utánna járó járulék, akkora már csak gyest kapnék, mert lejárna a gyedem. De ugye két gyermek után is csak egy járulékot fizet az állam, tehát akkor 28. 000 ft . Viszont akkor a kicsitől is megvonódna? Kicsit belekavarodtam, tudna ebben valaki pontos információt adni? Előre is nagyon köszönöm!
2013. okt. 4. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyest nem vonják meg. Csak GYED mellett nem mehetne bölcsibe.
2013. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A GYES-t kaphatod akár a nagyra is attól, hogy bölcsibe jár, de kaphatod a kicsire is, az a lényeg, hogy csak az egyikre. Viszont a kicsi után TGYÁS-re, GYED-re nem leszel jogosult?
2013. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én úgy tudom, a gyes akkor nem jár, ha egy éves kornál fiatalabb gyereket adsz be bölcsibe, utána jár 3 éves korig, ha beadod, akkor is. Amúgy pedig, ha megszületik a picid, akkor szerintem TGYÁS-t és GYED-et fogsz újra kapni utána, hogy mikor és mennyit, majd nálam hozzáértőbb hozzászóló talán majd részletesebben megírja. Gyest max. arra az időszakra kell majd igényelned, ha a nagyobbik előbb betölti a kettőt, mint hogy megszületne a kisebbik, utána vissza kellene mondanod. És a járulék fogalmat rosszul használod, azt tőled vonja le az állam és tartja meg magának, te "ellátást" kapsz az államtól, nem járulékot.
2013. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a 2. baba után jár tgyás és gyed, akkor a nagyobbra nem jár a gyes, ha már a kisebbik után kapod a tgyást!
2013. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!