Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megbántana, ha a párod nem...

Megbántana, ha a párod nem mondaná a másik kapcsolatodból született babádra, hogy közös baba?

Figyelt kérdés
Mi ezt már sokszor megbeszéltük, az párommal, akivel fél éve együtt vagyunk, hogy a 3 hónapos baba közös, ő volt ott a születésénél, ő fogja felnevelni, ő az apja, ha engem választott. Most viszont előjött az ötlettel, hogy legyen még egy bébi. Viszont úgy fogalmazott, hogy szeretne közöset. Ezzel engem mélyen megbántott, mert beengedtem a szülésemre, megosztottam vele mindent, de a lelke mélyén különbséget tesz. Vélemény?
2013. szept. 29. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a közöst itt úgy érti,hogy szeretné,hogy legyen egy vér szerinti gyermeke is.

nem bántódhatsz meg azon,hogyha nem vallja vér szerinti gyermekének a gyereked.Oké,ő a nevelőapja,de nem a biológiai.

2013. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:
96%
Szerintem ez ne bántson...mindaddig amíg ezt nem a gyerkőcnek mondja, és nem érezteti vele, addig ne vedd fel. Biztos vagyok benne, hogy nem jó érzés, hogy fáj neked, de itt őt is meg kell érteni... nehéz helyzet, legalábbis szerintem
2013. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kár ezen felhaborodni. Sajatjakent biztos szereti de tudatban szeretne sajatot. Szerintem kicsit tulreagaltad. Nem kell ezen megharagudni biztos nem sertesnek es a masik kicsi leszolasara mondta. De ertsd meg ot is. Biologialag nem az ove es ezt erzi. De attol szereti. Mert ha nem igy lenne be se ment volna hiaba te engedted volna vagy sem. Es most se allna mellettetek ha nem igy lmenne. Vegy egy mely levegot es vald be magadnak is h butasag volt ilyenen megharagudnod. :-)
2013. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi jogom nem lenne ezen megsértődni. Te is szeretheted a tesód/barátnőd gyerekét de azért az soha nem lesz olyan mint a saját vér szerinti gyereked. Persze lehet mondani, hogy közös de attól, még nem rám hasonlít. Nem mondhatom azt, hogy olyan ügyes mint én voltam 4 évesen. Ez teljesen termesztés. Szerintem inkább az az elvárás, hogy mindenképp sajátjának kell érezni az nem normális egy kicsit. Persze biztos szereti, de azért így kijelentve elvárni nekem sok lenne.
2013. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem bántana meg.


Gondolj bele: végigcsinálta vele a terhesség nagy részét, a szülés, az első hónapokat. Ez azt mutatja, hogy szeret titeket. Kár fennakadni egy mondaton.

2013. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem,hogy megbántódnék....


Szeret ,mert ha nem igy lenne nem szeretne babát tőled.A lényeg az ,hogy szereti a babádat,amit ő fog felnevelni mint az apukája,de ettől még biológiailag nem az övé csak érzelmileg.A lényeg az lesz,hogy ne tegyen különbséget a két gyerek között,egyformán szeresse majd öket.Ha ez megvan akkor szerintem tök mindegy ,hogy apának vagy mondjuk Pisti apunak fogja szólítani.Megkérdezném,hogy majd a gyerkőcnek elakarod mondani,hogy nem ö a biológiai apukája? Ezen szerintem gondolkodjatok el, mert ha elakarod akkor szerintem az a legjobb ha már a kezdetektől tudja és nem mondjuk 13 évesen közlitek vele az igazat...az sokkoló lenne neki,de ha meg véletlenül jön rá az is kemény dió lesz...én ha a helyedben lennék nem titkolnám...ezen nem fog múlni a szeretet mértéke ...

2013. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szigorúan a tényeket nézed, a mostani baba nem közös, mivel nem a párod a biológiai apja. Gondolom szeretne egy olyan gyermeket, aki vér szerint is az övé. Nem lehet ezt jobban kifejezni.
2013. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani meg, mivel az az en gyerekem, nem o az apja, tehat nem közös gyerek.
2013. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretheti nagyon a kisgyermekedet, de ő akkor sem lesz közös, akármit tehetsz! Én is imádom a nevelt lányom, 3 éve én nevelem az apukájával. (6 éves) Van egy közös gyermekünk, és az iránta való szeretet össze sem lehet hasonlítani azzal, amit a kislány iránt érzek, pedig azok is valódi érzések, valódi szeretet. Erre készülj fel. Nem akadhatsz fent ezen, egyszerűen nincs jogod hozzá. Ne haragudj, h ezt írtam. De amíg te nem vagy benne ilyen helyzetben, nem élheted át ezeket az érzéseket sem.
2013. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem kellene megbántódnod, hiszen a tény az tény. Sajátjának neveli fel, de érthető, hogy szeretne egy tényleg saját vér babát.
2013. szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!