Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha tartózkodási hely is van a...

Ha tartózkodási hely is van a lakcímkártyámon (egy másik városban) de az állandó lakcímem szerinti bölcsibe akarom vinni a gyereket, elutasíthatnak emiatt?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyerek lakcímkártyáján mi van, az a lényeg.

Nekem sem ott van az állandó lakhelyem ahol élünk, és ahova a fiam jár.

Mikor beírattam a fiam, az ő lakcímkártyáján kellett a tartózkodási helyként megjelölni annak az óvodának a települését, ahova járni fog.

Tehát te vagy állandón Pest, de a tartózkodásid Szeged. A gyerkőc mikor megszületett a te állandó lakcímed kapta a lakcímkártyáján. Bementek az okmányirodába, és tartózkodási helyként kéred a gyerkőc lakcímkártyáján Szegedet. De azt tudd, hogy ahol laktok, akié a lakás annak kell menni veletek hogy igazolja.

2013. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De nekem pont az a bajom,h. nem ott tartózkodom ami tartózkodási helyként már rajta van a lakcímkártyánkon. A gyerekekén is rajta van. Mi már az állandó lakcímen tartózkodunk viszont ha nem muszáj nem vetetném még le a lakcímkártyáról mert még kellhet. Szóval én az állandó lakcímünk szerinti bölcsibe akarom vinni mert ott lakunk valójában.
2013. máj. 18. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!