Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mást is elutasítanak Kismama...

Mást is elutasítanak Kismama bérlet igénylésekor, hacsak egy kevéssel van az egy főre jutó jövedelem felett?

Figyelt kérdés
99750 (28500*350%)Ft helyett 101000 Ft.

2013. okt. 9. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Először azt hittem vicc...


Ilyet is csak Pesten találhatnak ki :(

2013. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon helyes, azért vannak az összeghatárok.

Ha plusz 1200 belefér, akkor az fog reklamálni aki 1300 forinttal van felette, és így tovább.

Valahol kell egy határt húzni

2013. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ez olyan, mint minden máshol a határ, ponthatár vagy összeghatár. Akár 1 forinttal is felette vagy, már nem tartozol bele. Ha nem így lenne, akkor nem lenne értelme, mert mindig a következő reklamálna, hogy ő még belefér. Nincs egy pár százalékos tűréshatár, vagy ilyesmi, sajnos ez fix határvonal. Korrekt vagy sem, sajnos ez van.
2013. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most a Budapesti kisgyermekes bérletről van szó?

Mert ahhoz elvileg nem kell ilyen jövedelem igazolás, csak azt kell igazolni, hogy tgyást, gyedet, vagy gyest folyósítanak neked. Legalábbis nekem kb. 5 hónappal ezelőtt csak ennyi kellett, nem tudom azóta változott-e.

2013. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyik vidéki megyeszékhelyről írok. Igazából a párom fizuja ugrassza meg az összeget, azt viszont nem veszik figyelembe, hogy nekem ebből mi jár...Régebben ilyen nem volt, sőt még önrész sem volt (most havi 850 Ft). Azért kérdeztem, mert ez esetben nem kell az államnak semmilyen segélyt folyósítani és hogy mibe fájna. Ezen a "városrészen" semmi sincs, így napi szinten kell a belvárosba bemenni vásárolni, ügyeket intézni. Csak az egyvonalas bérlet 4400 Ft, ami sok esetben nem elég, mert másfele is menni kell. (összvonalas asszem 6400 Ft). Nos, a gyes és a családi (a hölgynek sajnos a cs.p. is eszébe jutott) együttes összegéből semmi sem marad.
2013. okt. 9. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Pontozzatok le bátran, de megírom a véleményem.

Ha az egy főre jutó jövedelmetek 101 ezer forint, akkor nem az elbíráló a hibás, hanem a párod, illetve te, hogy nem tudtok megvenni egy 6400 Ft-os bérletet. Kérj tőle pénzt bérletre!

Az elbíráló nem láthatja, hogy mennyi pénzhez jutsz a férjedtől, nem tehet az összeghatárról sem.

2013. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem pontozok le senkit sem, de korábban valóban ilyen nem volt. Sőt, a 65 felettiek bármennyi nyugdíj mellett napi 10X csücsülgetnek. Most "örültem", hogy lejárt a gyed, erre tessék...A helyi kisebbség (akik természetesen most is jogosultak mindenre) sportot űzött a körbe-körbe utazgatásból, így a helyi volántársaság az önkormányzatnál próbálkozott némi-nemi megszorításért.
2013. okt. 9. 13:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Aki nagyon helyesnek tartotta az elutasítást, az örülhet, ma megkaptam az elutasító határozatot...
2013. okt. 15. 10:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Így igazságos.

Ha annyi pénzből nem tudsz bérletet venni, akkor menj gyalog.

2013. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mennék, imádtam is gyalogolni, míg a gyerekek meg nem születtek; de már fent említettem, hogy a "városrészünk" teljesen külön álló egység, (belvárostól kb. 3 km-re található), mely semmit sem tartalmaz. Kicsit sok időben, az időjárás viszontagságairól pedig ne is beszéljünk. A nagyobbik lányunkat ráadásul fejlesztésre is kell hordani, mely min. 4 járat...,de lesz.rom, ismételten a barnák profitálnak mindenből.
2013. okt. 15. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!