Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Idén járt le a GYED-em július...

Idén járt le a GYED-em július 20-án, utána megkaptam a bent maradt szabadságokat, ami október 3-ig járt. Október 4-e óta dolgozom. Ebben a maradék három hónapban vehetek ki még rendes szabadságot? És mennyi jár?

Figyelt kérdés
Gondolom valahogy időarányosan számolják ezt, de nem tudom mennyi időre, a 3 hónapra, vagy az 5 hónapra? Elvileg az egész évi szabim 23 nap plusz a gyerek után járó szabadság (az 2 nap, azt hiszem, de ebben sem vagyok biztos)lenne.

2013. okt. 12. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól a naptól mikortól állományban vagy. Hogy lett neked egyébként ilyen sok a bentmaradt szabid?
2013. okt. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb hat nap jár meg erre az évre. Azt viszont szinte biztos, hogy majd a munkaltato dönti el, hogy mikor veheted ki.
2013. okt. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jár, de szerintem kiadták azt is neked, mióta voltál otthon? Én július 19-től október 15-ig vagyok szabin, de nekem az alapszabim eleve 32 nap volt, és a 4. hónaptól táppénzre kényszerültem, így az a szabi is megmaradt.
2013. okt. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erre az évre nem 6 nap jár, hanem 11, hiszen a tárgyévi szabi július 20-tól ketyeg. Egyetértek az előttem válaszolóval, szerintem is kiadták a tárgyévi szabidat is.
2013. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd utolsó, nyilván kiadtak neki az ez év októberig járó szabadságot is, mert különben hogy lett volna szabadságon julius 20tol október 3ig? Tobb mint ötven nap, az hogy jött össze?
2013. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Én is furcsállottam, hogy ilyen sok szabit kaptam, 3szor is kérdeztem a főnökömet, hogy biztos jól van-e kiszámolva. De elég határozottnak tűnt, én meg nem értek ehhez.

Hétfőn mindenképp megkérdezem tőle, hogy maradt-e még egyáltalán erre az évre. Eddig nem is foglalkoztam vele, de most egy "program" miatt kellene nekem 1 nap szabadság, mert azt hétvégén nem tudom elintézni, és ezért voltam rá kíváncsi.

Esetleg valamelyikőtök megtudná mondani, hogy ezt a szabadságos dolgot, ami a gyedre járt, melyik törvényben tudom elolvasni?

2013. okt. 13. 07:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy, ha jól emlékszem akkor 2011. július 4-től voltam szülési szabadságon, de már előtte otthon voltam 2 hetet rendes szabin, mert azt a 10 napot összespóroltam, előtte nem mentem egész évben szinte szabira.
2013. okt. 13. 07:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt egy kalkulator: [link]
2013. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bérpapírt nem kaptáé azóta? Mert azon fel van tüntetve.
2013. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!