Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2011. aug.1 óta vagyok munkavi...

2011. aug.1 óta vagyok munkaviszonyban. Babát várok, október 18-ra vagyok kiírva, de a munkahelyemen szept.12-ig van szerződésem és valószínű nem is hosszabbítanak. Úgy fogják számolni, mintha nem lett volna munkaviszonyom? Nem jár majd a GYED?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az lenne a jó, ha a cég legalább 10 nappal meghosszabbítaná a szerződésedet. Ha ez sikerülne, akkor a szülés várható időponzja előtt 4 héttel el kellene menni tgyásra. A lényeg, hogy legalább egy napot legyél úgy tgyáson, hogy van mögötte munkaviszony. Ebben az esetben passzív jogon kaphatsz gyedet, mert a tgyás folyósítása alatt szűnt meg a munkaviszonyod. Ha ez nem sikerül akkor passzív jogon csak tgyást kaphatsz, gyedet nem.
2013. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezzel nincs gond, mert elmész munkanélkülire és jogosult leszel tgyásra, gyedre.

gond ott van, ha kistesót szeretnétek akkor előtte újra kell 1 év ledolgozott, vagy ha vége a gyednek-gyesnek akkor nem lesz hova visszamenned, nem lesz szabid amit kivehetsz, stb :(

2013. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eszük ágában sincs hosszabbítani, egy napot semm, mert "semmi hasznuk belőle" van a helyemre más
2013. jún. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!