Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatáshoz TB?

Anyasági támogatáshoz TB?

Figyelt kérdés

Ha a szülés idején (és már hónapokkal előtte is) nincs érvényes TB-m, akkor jár az anyasági?

Tudom, miért nem fizetem magam után, de most nem telik rá. És igen, tudom, hogy csak havi 6600 Ft. Az anyaságiból szándékozom egyben befizetni az elmaradást.


2013. okt. 14. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szépen elmész a munkaügyi hívatalba,ott bejelentkezel munkanélkülire majd kérvényezed,hogy az önkormányzat fizesse helyetted TB. Már hónapokkal ezelőtt meg kellett volna tenned.
2013. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a kioktatást, de nem ez volt a kérdésem :)
2013. okt. 14. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Inkább köszönőm a segítséget nem? Megoldás a problémára és még az anyaságit sem kell elköltened rá, hisz ha havi 6600 Ft nincs akkor nem hiszem,hogy nem szorultok rá annak a tízszeresére.

Ha elkezdenélek kioktatni abban nem lenne köszöneted.

2013. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A babának már mindene megvan, amire ugye elvileg az anyaságit kapjuk. Engem az érdekel egyedül, hogy TB nélkül is jár e.
2013. okt. 14. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Hogy mehetsz uh-ra és különböző orvosi vizsgálatokra,ha nem fizeted magad után? Ilyenkor a gép pirossal hozza ki a neved és nem látnak el. Én a te helyedben azon aggòdnék,hogy a szülés költségeit nehogy ki kelljen fizetni,mert az nem kis summa! Főleg ha ne adj isten császár lenne.
2013. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És pelenkára telik majd?
2013. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az anyasági nem munkaviszonyhoz kötött, tehát mindenképp megkapod. amúgy gyes, gyed mellett automatikusan van TB-d.
2013. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, telik pelenkára. Tudom, hogy elvileg jelez a gép, de eddig sehol nem szóltak. Nem a 'semmibe' szülöm a gyereket, csak sajnos most így alakult.

Azt tudom, hogy gyes alatt van tb-m.

Köszönöm, hogy végre valaki válaszolt a kérdésemre. :)

2013. okt. 14. 23:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még most kifizetném....attól mert eddig még nem szóltak,még szólhatnak! És igen,az is meglehet hogy majd neked kell kifizetni magát a szülést is ami több 100ezer...Na de te tudod.
2013. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1998. évi LXXXIV tv. (családok támogatásáról)alapján jár neked az: anyasági támogatás, GYES, családi pótlék, három gyerek esetén: GYES lejárta után a GYET.

GYES és GYET alatt biztosított is leszel.

2013. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!