Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatáshoz TB?

Anyasági támogatáshoz TB?

Figyelt kérdés

Ha a szülés idején (és már hónapokkal előtte is) nincs érvényes TB-m, akkor jár az anyasági?

Tudom, miért nem fizetem magam után, de most nem telik rá. És igen, tudom, hogy csak havi 6600 Ft. Az anyaságiból szándékozom egyben befizetni az elmaradást.


2013. okt. 14. 21:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifizetnie sem a terhesgondozást, sem a szülést, mert az a magzatnak jár törvény alapján, és nem az anyának - így akkor sem kell fizetnie, ha nincsen tb-je. Viszont mivel jelez a gép, majd novemberben egy összegben kiszabják a teljes eddigi elmaradást a NAV-nál, de nem ez volt a kérdés. Kérdező, az anyasági támogatásnak csak annyi a feltétele, hogy 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson, attól, hogy nem fizeted a tb-t még jogosult vagy rá.
2013. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. okt. 15. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!